comScore

Bursaspor Bursaspor

Mutlu Topçu ''Farklı bir Bursaspor izleyeceğim''

30 Ocak 2017, Pazartesi 16:45
Mutlu Topçu ''Farklı bir Bursaspor izleyeceğim''

Spor Toto ekiplerinden Bursaspor, Hamza Hamzaoğlun'dan boşalan Teknik Direktörlük koltuğuna Mutlu Topçu'yu getirdi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor yeni Teknik Direktörü Mutlu Topçu ile 6 ay + 1 senelik sözleşme imzaladı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay “Beyaz bir sayfa açıyoruz. Şampiyon kadromuzda yardımcı antrenörümüz olan ve futbolcularımızın bazılarını yakından tanıyan Mutlu Topçu ile anlaşmaya vardık. Bursaspor'a ve kendisine hayırlı olsun” dedi.
"BURSASPOR İÇİN EN İYİSİNİ YAPMAK İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ"

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali AY, Bursaspor camiasını iyi tanıyan Mutlu Topçu ile sözleşme imzalamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtirken şu ifadeleri kullandı;

“Aslında galip gelmiş bir başkan olarak sizi karşılamak isterdim ama maalesef olmadı. Geçen hafta Pazar günü Hamza Hamzaoğlu hocamız ile yollar ayrıldı ve altı gün yeni hocamızı bulmak için uğraş verdik. Bursaspor camiasını iyi tanıyan,  şampiyon olduğumuz kadroda yardımcı antrenörümüz olan ve futbolcularımızın bazılarını tanıyan Mutlu Hoca da karar kıldık. Bence iyi bir karar verdiğimizi düşünüyorum. Kendisiyle de görüştük. Bundan sonra yeni bir sayfa açacağımızı, hedefimiz doğrultusunda çalışacağımızı konuştuk. Takımımız izinde. Hocamız inşallah Çarşamba gününden itibaren takımla birlikte çalışmaya başlayacak. Ne kadar çalışkan olduğunu hepimiz biliyoruz. Bundan sonra da Bursaspor için çalışacak ve beraber hedefe ulaşacağımızı düşünüyorum. Bursaspor için en iyisini en güzelini yapmak için uğraş veriyoruz. Hatta bizim ilk konuştuğumuz Mutlu Hocaydı. Bu arada diğer hocalarla da temasta bulunduk. Fakat biz tekrar Mutlu Hoca ile çalışma kararı aldık. Kendisi bizimle ücret filen de konuşulmadı. Boş mukaveleye imza attı. Kendisiyle şuan 6 ay + 1 sene imzaladık. Beyaz sayfa açıyoruz. Herkesin bu takımı desteklemesini istiyorum. İnşallah Allah utandırmaz. Eğer biz yeteri kadar çalışıyorsak biz bu işi başarırız. Hocamıza da güveniyoruz. Allah muvaffak etsin.” dedi.
 

Bursaspor transfer yapacak mı?


Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay  “Transfer ile ilgili uygun şartlarda olursa bir iki tane oyuncu bakıyoruz. Ama olmazsa da hocamızla görüştük. Bu takımla devam edeceğiz.  Takımdan ayrılan futbolcularımız oldu. Advincula, 600 bin dolar karşılığında Meksika'nın Tigres De La UANL takımına transfer oldu.  Tomas Necid ile ilgili ise kendisini altı aylığına Polonya'nın Legia Varşova takımına kiralık verdik. Maaşını onlar ödeyecek. Burada çünkü oynayamıyordu. İnşallah orada başarılı bir performans sergiler ve biz de sezon sonunda iyi bir fiyata kendisini satarız.   Sane'yi Fransa'nın Auxerre takımına satın alma opsiyonuyla 200 bin Euro ya anlaştık. O da gitti. Belki bazı futbolcularımızla da ayrılacağız. Bir şey kesinleşmeden söylemek istemiyorum. İmza aşamasına geldiğinde kamuoyuyla paylaşırız '' dedi. 

''IVAN ERGİÇ İKİ HAFTA İÇİNDE BURSA'YA GELECEK''

Ivan Ergiç'in ailesinde yaşanan sağlık sorunları nedeni ile Şubat ayı içerisinde Bursa'ya geleceğini belirten Ali Ay “Ivan Ergiç ile iki hafta önce görüştük. Ivan Ergiç'in annesi ameliyat olacak. Söylenen iki hafta içerisinde Şubat ayında geleceği söylendi. Kendisini bekliyoruz. Görevi büyük ihtimalle ya sportif direktör veya benim danışmanım olacak” dedi.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Bursaspor'un yeni Teknik Direktörü Mutlu Topçu şu ifadeleri kullandı;

''FARKLI BİR BURSASPOR İZLEYECEĞİM''

“Başkanımıza ve yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ben İnegöllüyüm. İnegölspor'da futbol oynadım. Her İnegöllü futbolcunun hedefi Bursaspor'da futbolcu olmaktır.  Allah nasip etmedi ama Bursaspor'da şampiyonluk nasip etti. Bugün ise Teknik Direktörlük nasip etti. Dolayısıyla bunun heyecanı içerisindeyim” 

''GEÇ KALINMIŞ BİR DURUM YOK''

''Hedeflerden uzaklaşmış değiliz. Önümüzdeki 15 haftalık süreçte Bursaspor'umuzu tekrar Avrupa'ya götürecek kadromuz var. Bunu en iyi şekilde yönlendirecek olan da bizleriz. Bunu yaparken özellikle Vakıfköy'ü vurgulamak istiyorum. Oradaki kaynağı en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Biz bunu şampiyonluk döneminde de yaptık. Bunu yapmalıyız ki Bursaspor'un geleceğini teminat altına alalım. Bunu yaparken taraftarlarımız ile bir bütün olmak zorundayız. O sinerjiyi tekrar oluşturmamız lazım. Bugün itibariyle önümüzde oynayacağımız Fenerbahçe maçında taraftarı görmek için heyecanlanıyorum. Umuyorum tekrar bütünlük içerisinde olup hedeflere koşacağız.”

''BURSASPOR TARAFTARINA İYİ FUTBOL SUNMALIYIZ''

Oynanan futbol ile alakalı taraftarlarımız ve kamuoyunun beklentileri çok fazla. Bursaspor çok daha iyi daha agresif, ne yaptığını bilen, rakibe kendi oyun anlayışını kabul ettirmek zorunda. Bunu yapabiliriz. Buna sığınmak istemiyorum. Ben bu takımı böyle buldum, bu transferleri ben yapmadım mazeretlerini sunmayacağız. Hepimizin hoşnut olduğu modern futbol anlayışını sahaya yansıtacaktır. Belki yenilebilir ama herkesin takdirini kazanmış olacaktır. Yenildiğimiz maçlarda bile taraftarımız bize alkış tuttu. Dolayısıyla böyle bir takım oluşturmak zorundayız. Geçmişte de beraber olduğum Gökhan Hocamız, Recep Hocamız ve Utku Hocamız var. Belki bir hocamız daha olabilir. Yardımcılarımız da gerçek anlamda işlerinin profesyonelleri. İşini en iyi şekilde yapacak profesyonellerimiz var.'' 

''TRANSFERDE ACELE ETMEMEK LAZIM''

Özellikle devre arası transferi zordur. Bu dönemde kimse değerli futbolcuları bırakmak istemez. Acele etmemek lazım. Çünkü Bursaspor'un geleceği söz konusu. Burada değerli oyuncular var. Onların performanslarını yükseltmek gerekiyor. Sezona iyi başlayan bir grup var elimizde. Belki şuanda formsuzlar. Onu yükseltirsek başarı olacaktır. Transferde acele etmemek çok önemli. Bu takım  ilk yarı çok iyi bir çıkış gerçekleştirdi. Her hoca transfer ister ama bilinçli yapılmalı. Kalan süre itibariyle bilmediğimiz, sadece birkaç maçı izlemekle transfer yapmak Bursaspor'a zarar verir. Bizim şuanda düşük performanslı oyuncularımızın performanslarını yükseltmemiz gerekiyor. Kaptanlar Batalla ve Harun  ile görüştüm. Onlar eksik olan yönleri benden daha iyi biliyorlar. Bursaspor'un istenilen performansı göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın.” 

''BURSASPOR RAKİBE BOYUN EĞEN ANLAYIŞLA SAHADA OLAMAZ''

''Başakşehir karşılaşmasında çok samimi söyleyeyim takımı çok iyi bulmadım. Bursaspor böyle oynamaması lazım. Rakibine boyun eğen bir sistem olmaz. Mücadele ediyoruz ama yeterli değil. Bu mücadeleyi sadece defansif anlamda yapmamalıyız. Sadece kendi yarı alanında top oynanmaz. Rakibin sahasında da oynamalıyız. Sadece Batalla'ya bağlı sistem olmaması lazım. Batalla'ya önlem alındığında takım üretemiyor. Çok yönlü atak sistemi geliştirmemiz gerekiyor. Fenerbahçe maçıyla birlikte çok farklı bir Bursaspor'u herkes görecektir. Daha dar alanda oynayan, topu kaptırdığı andan itibaren baskı yapan bir takım olmalıyız. Bir tane pozisyon ile maçı bitirmek söz konusu olamaz. Bu grubun çalışması lazım. Çok çalışacağız daha fazla pozisyon üreteceğiz. Eğer yenilsek bile taraftarımızın alkışladığı bir takım oluşturmak zorundayız. Çünkü Bursaspor camiası bunu daha önce de başardı. En kötü, sezon sonunda Avrupa Kupalarına katılmak zorundayız.''

''IVAN ERGİÇLE ÇALIŞMAK BENİ MUTLU EDER''

“Ivan Ergiç benim de çok sevdiğim bir arkadaşım. Onun burada olması beni de mutlu eder. Önümüzdeki haftalarda durumu kesinlik kazanacak. Onun burada olması bizi güçlendirecektir. Bilgi ve birikiminden yararlanılacaktır. Umarım gerçekleşir. Beraber çalışmaktan çok mutlu oluruz.”

“Geçmiş dönemde Mutlu Hoca, Ertuğrul Sağlam görevi bıraktıktan sonra Trabzonspor maçına takımı götürmedi” sözleri hatırlatılması üzerine Mutlu Hoca, “O maçta hiçbir şekilde bana bu yönde bir teklif gelmedi” yanıtını verdi.  

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)