comScore

FutbolArena TV

Mutlu Topçu: ''Keşke bırakmasam...''

02 Mayıs 2017, Salı 00:27

FutbolArena - Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, Galatasaray mağlubiyetinin ardından canlı yayında görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

Özellikle futbolcuların mental anlamda ayağa kalkmaları gerektiğini söyleyen Mutlu Topçu, bu güzide formanın hakkını vermeleri gerektiğini de söyleyerek göndermede bulundu.

Bursaspor'da istifa eden Mutlu Topçu Galatasaray maçı sonrası neler söyledi?


Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, Galatasaray maçının ardından beIN Sports canlı yayında şu açıklamaları yaptı:

"HİÇBİR ŞEY YAPMADIK"

Futbol adına hiçbir şey yapamadık. Ne hücum yapabildik. Ne ikilli mücadele kazanabildik. Ne de bir savaş verdik. Oysa ki geçen hafta farklı yenildik ve bu maçtan önce onun telafisini yapmamız gerektiğini söylemiştik ama olmadı."

"HANGİ BİRİNİ SAYSAM..."

"Dibe vurmuş bir takım var. Bir an önce ayağa kalkmamız lazım. Tekrar bir heyecan lazım. Galatasaray tabi yetenekli bir takım. Çok iyi ayakları var. Hangi birini saysam. Biz ancak bunları durduktan sonra kazandığımız toplarla skor üretme şansımız vardı. Maalesef fiziksel ve teknik anlamda kadroda ters orantılı sıkıntılar yaşıyoruz."

"YENİ BİR HOCAYA İHTİYAÇ VAR"

"Bursaspor'un yeni bir hocaya, yeni bir anlayışa ihtiyacı var. Mental anlamda futbolcu grubunun kafasını kaldırabilecek hocaya ihtiyaç var. Burada yaşananlar sadece hocayla alakalı değil. Burada yaşanan başka şeyler var. Tabi kol kırılır yen içinde kalınır. Burada şampiyonluk yaşadım. Şampiyonlar Ligi'ne gittim.

"SON 3 AYDA YAŞADIKLARIM..."

"Hayatım boyunca bunları tekrar yaşar mıyım bilmiyorum. Son 3 ayda. Mücadeleden aciz bir ortam. Umuyorum ki bu futbolcu arkadaşlarımız tekrar kafalarını kaldırırlar. Çünkü hem kulüp olarak, hem de bulundukları camia olara güçlü bir camia. Bu formanın hakkını herkes vermek zorunda. Son 2 maçta takımı çıkaran ben olduğum için sorumluluğu ben üstüme alıyorum."

Mutlu Topçu Bursaspor'dan istifa etti


Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, Galatasaray maçının ardından yaptığı açıklamada son olarak, "Az önce de dediğim gibi yeni bir hoca, yeni bir heyecan lazım Bursaspor'a." dedi. Muhabirin "bu bir istifa mı?" sorusuna da "Evet, sizin dediğiniz gibi." diyen Mutlu Topçu beIN Sports canlı yayında resmen görevini bıraktığını açıkladı. 

Bursaspor Videoları