comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Çulcu'dan Fırat Aydınus'a sert sözler

22 Ekim 2016, Cumartesi 22:58
Mustafa Çulcu'dan Fırat Aydınus'a sert sözler

Mustafa Çulcu, Fırat Aydınus'un Trabzonspor'un attığı golde ofsaytı vermemesini kabul edilemez buldu.

FutbolArena - Süper Lig'in 8. hafta maçında namağlup Galatasaray, ligde zor günler geçiren Trabzonspor'a 1-0 mağlup oldu.

17. dakikada Trabzonspor'a galibiyeti getiren golde N'Doye'un ofsaytta olduğu itirazları yapılırken, hakem Fırat Aydınus'a ağır eleştiriler yapıldı.
Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu, Hürriyet Gazetesi'ne yazdığı yazıda Fırat Aydınus'un ofsaytı vermemesini kabul edilemez buldu.

İşte o yazı:

"Santimlerle ölçülebilen bir pozisyon. Golü atan N'Doye, takım arkadaşı Bero'dan gelen pasta Chedjou'nun önünde, fakat topla aynı hizada olduğu için ofsayt değil. Kaldı ki 3-5 santim ofsayt olsa bile, UEFA bu tür pozisyonlar için 'Yardımcı hakemin kararı desteklenmeli' diyor. 2 no'lu yardımcı hakem Hakan Yemişken her ne kadar pozisyonun gerisinde kalmış olsa da devam kararı doğru."  

"34. dakikada top Tolga Ciğerci'nin koltuk altında ve sırtında kaldı. N'Doye ve Semih de bu topu almak için mücadele etti. Bir baktık hakem oyunu durdurdu. Eğer faul varsa Galatasaray'ın aleyhine vermesi lazım. Oyunculardan tepki geldi, "Hocam ne var bunda" diye. Hakem ne tuhaftır ki bir hakem atışı icat etti. Kendince yeni bir kural çıkardı. Yani Fırat Aydınus, UEFA'nın da FIFA'nın da üstünde!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.