comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Mustafa Reşit Akçay'ın Adanaspor maçı basın toplantısı

19 Şubat 2017, Pazar 20:18
Mustafa Reşit Akçay'ın Adanaspor maçı basın toplantısı

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Adanaspor maçının ardından basın toplantısında konuştu.

FutbolArena - Süper Lig'in 21. haftasında kümede kalma savaşı veren Adanaspor'u deplasmanda 5-1'lik sonuçla geçen Osmanlıspor'da teknik direktör Mustafa Reşit Akçay maçtan sonra önemli açıklamalarda bulundu.


Mustafa Reşit Akçay Adanaspor maçından sonra ne dedi?


Maç öncesinde endişeleri olduğunu itiraf eden Akçay, “Adana'ya gelirken endişelerimiz vardı, tereddütlerimiz vardı. Üçüncü bölgesi çok hızlı oyunculardan kurulu Adanaspor'a karşı oynamak için oyun formatımızı değiştirdik çok fazla genişlikle oynamayacağımıza karar verdik. Rakibi bekleyen bir takım olarak oynamaya çalıştık nedeni de ilk maçta uyguladığı taktik aynı idi. Bugün risk alacağını düşündük, doğaldı bunu da yaptılar. Biz de bunu değerlendirdik." dedi.


Adanaspor'un Osmanlıspor için açtığı pankart


Oyuncularını kutladığını da belirten Akçay, Adanasporla ilgili de güzel sözler söyledi. Adanaspor'un, Osmanlıspor'a Avrupa yolunda destek verdiği pankartla ilgili konuşan Akçay, "Maçın başında açılan pankart bizi sevindirdi. Adanaspor'un ileride başarılı olmalarını dilerim. Trabzonluyum, eskiden beri Adana'ya karşı bir sempatim var. Bu pekişmiş oldu. Biz Avrupa ligi maçından sonraki 2-3 günde futbolcularımıza yoğun bir motivasyon uyguladık. Büyük maçlardan sonra gelen maçların kötü bittiğini anlattık. Adanaspor zaman zaman doğru oynadı, biz bu riskleri değerlendirdik, şans da yanımızda idi” ifadelerini kullandı.
 

Levent Şahin, Osmanlıspor maçından sonra ne dedi?


Ligde 17 puanla 17. sırada kalan Adanaspor'un genç teknik direktörü Levent Şahin ise, "Rakibimizi tebrik ediyoruz, hafta içinde oynayacağı Avrupa Ligi maçında da başarılar diliyorum." derken maçla ilgili olarak ise, "Hiç beklemediğimiz, düşünmediğimiz oyun tarzı ile goller yedik. Sadece 1 maç kaybettik, yarışın devam ettiği bilinci içindeyiz gerekli dersleri çıkarıp alabileceğimiz puan ve puanlarla yolumuza devam edeceğiz. Sonuçta bir yarışın içindeyiz. Kimsenin şüphesi olmaması lazım bundan sonra hataları en aza indirip yolumuza devam edeceğiz. İlk kez bir maçta bu kadar çok top kaybı oldu. Bu da çok fazla çaba sarf etmenin sonucu oldu. Üç maç bu kadar puan getiren takımı överken, bir mağlubiyetle de çok eleştirmemek yermemek lazım. Sonuçta yolumuza devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)