comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Mustafa Reşit Akçay'dan Ndiaye açıklaması

02 Ocak 2017, Pazartesi 16:21
Mustafa Reşit Akçay'dan Ndiaye açıklaması

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay transfer çalışmaları hakkında konuştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Osmanlıspor'u çalıştıran Mustafa Reşit Akçay, transfer çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı. Akçay, Trabzonspor'un talip olduğu Ndiaye ile ilgili "Ndiaye'ye talip olunması bize gurur veriyor. Oyuncularımızın kalitesiyle alakalı bir istekte bulunulması, kapımızın çalınması hoş şeyler" dedi.

AA'da yer alan habere göre Mustafa Reşit Akçay, Trabzonspor'un Ndiaye'ye transfer teklifinde bulunduğu yönündeki haberlerine de değinerek, şunları kaydetti:
"Ndiaye'ye talip olunması bize gurur veriyor. Oyuncularımızın kalitesiyle alakalı bir istekte bulunulması, kapımızın çalınması hoş şeyler. Kaldı ki çalan da Trabzonspor. Sonuçta çok sevdiğimiz bir kulübümüz. Dolayısıyla yönetim kurulumuzun bu konudaki kararına saygı duyarız. Sonuçta bir kuruma hizmet ediyoruz. Yediğimiz tabağa hiçbir zaman tükürmedik. Bu kent, bu çevre bize bunu öğretti. Trabzonspor kültüründen biz bunu öğrendik. Bu öğrendiklerimizle birlikte kulüp yönetim kurulu eğer bize bu şekilde bir ifadeyle gelirse biz de bunu onaylarız."

Akçay, transfer çalışmalarıyla ilgili, "Transferde 3 bölgeyle ilgili çalışma yaptık. Bir oyuncuyu alırken 8 defa izliyorum. 8, 10 kez Hüseyin hoca, onlar izliyor. Canlı izleme imkanları bulmaya çalışıyoruz. Hızlandırılmış video tuzaklarına düşmüyoruz. Sanıyorum ekonomiyle alakalı sınırlamalarımız var. O sınırı aşan oyuncu transferi yapmıyoruz. Takım içinde ücret farkılıklarına izin vermiyoruz. Tepedeki oyuncularımız ile en az kazanan futbolcu arasında uçurum yok. Bu da mali barışı sağlıyor." ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)