comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mustafa Reşit Akçay'dan Beşiktaş itirafı

17 Ocak 2017, Salı 11:50
Mustafa Reşit Akçay'dan Beşiktaş itirafı

Mustafa Reşit Akçay, Beşiktaş maçının ardından basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena  - Spor Toto Süper Lig'in 17. hafta mücadelesinde Osmanlıspor deplasmanına çıkan Beşiktaş sahadan 2-0 galip ayrıldı.

'DUVARA TOSLADIK'
Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Beşiktaş maçının ardından basın toplantısı düzenledi. Tecrübeli teknik adam, Beşiktaş'a üstünlük kuramadıklarını itiraf ederken siyah beyazlıları tebrik etti.

Mustafa Reşit Akçay açıklamasında, "Özellikle ataklarımızın büyük bölümü duvara toslayan anlayışla geri geldi. Beşiktaş'ın golü klas, güzel bir gol oldu. Gol bulma konusunda çabalarımız oldu ama sonuç alamadık. Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. Biz de kazanabilirdik ama üstünlük kuramadık." ifadelerini kullandı.

Müsabakanın içinde olmak isteyen oyuncularına teşekkür eden Akçay, "Fiziksel veriler lehimize gözükse de son vuruşlar ve taktik beceri konusunda maçın sonucuna bakıldığında yeteri kadar başarılı olamadığımız gözüküyor. İkinci yarıda Beşiktaş üzerinde baskımızı kurmuş olmamıza rağmen, gole giden yolları bulamadık." diye konuştu. 

TRANSFER AÇIKLAMASI

Teknik direktör Akçay, bir transfer sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Transfer süreci devam ediyor. Üçüncü bölge eylemleri zordur. Blok savunmalara karşı önlem almak için 4 veya 5 seçenek bulunuyor. Burada yaratıcı oyunculara ihtiyaç vardır. Zorlandığımızı söyleyebilirim. Eksiklikten söz edemem. Antrenörlük yaşantımda sakat ve cezalı oyuncularla ilgili olarak konuşmadım. 25 kişilik listem var. Tüm oyuncular bizim. 'Oyuncularımız arasında fark var' diyemem."

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)