comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Mustafa Reşit Akçay'dan şaşırtan açıklama

27 Eylül 2016, Salı 13:27
Mustafa Reşit Akçay'dan şaşırtan açıklama

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA'ya önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Osmanlıspor'un başarılı teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA'ya önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı mesleğin kendisini çok yorduğunu ifade eden Akçay, "Endüstriyel futboldan ayrılacağım" dedi.

"ALTYAPIDA DEVAM EDECEĞİM"
AA'da yer alan habere göre; futbolun endüstriyelleştiğine dikkati çeken Akçay, "Duygusal biri olmam nedeniyle çalıştığım bu sektör, bende oldukça fazla tahribatlar yaptı. Ancak bu mesleği çok sevmem nedeniyle üretken yanımı altyapı faaliyetleri ile sürdürme kararı aldım. Yaşımın olgunluğu bu kararımın arkasında durmamı gerektirir." ifadelerini kullandı.

"Futbol sadece futbol değildir." şeklinde görüş belirten Akçay, sosyal projelerde de görev almak istediğini vurguladı.

"SÜPER LİG BENİM TERCİHİM"

Süper Lig'i Avrupa'ya oranla daha önemli gördüğünü vurgulayan deneyimli çalıştırıcı, "Kişisel olarak benim tercihim her zaman olduğu gibi lig. Olumsuz bir durum ve endişe yaratacağını düşünmüyorum. Çünkü benim dışımda tüm değerlerimiz, Avrupa Ligi'ni bir prestij alanı olarak görüyor. Sporcularımız da Avrupa Ligi'ni prestij alanı olarak gördükleri ve maçlarda yüksek motivasyon ile konsantrasyon gösterdikleri için saha duruşumuzun ve mücadele gücümüzün eksileceğini düşünmüyorum. Buna ayrıca yönetim kurulumuz ve taraftarımızın da heyecanlı yaklaşımı güçlü bir katkı vermektedir" dedi.


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.