comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Mustafa Reşit Akçay tura inanıyor - Osmanlıspor Haberleri

22 Şubat 2017, Çarşamba 19:15
Mustafa Reşit Akçay tura inanıyor - Osmanlıspor Haberleri

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Olympiakos maçı öncesinde basın toplantısında konuştu.

FutbolArena - Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçı öncesinde Olympiakos'a göz dağı verdi.


Mustafa Reşit Akçay, Olympiakos maçı öncesi ne dedi?


Akçay, "Zor bir maç olacak. Her ikimiz için de iyi bir gece olmayacak. Sahanın içerisindeki temaslı oyunumuzun Yunanistan'daki müsabakadan daha etkili olacağını düşünüyorum” derken Nazik ve rahat bir gece olmayacak." ifadelerini kullandı.

Ofansif olarak Yunanistan'daki maça göre biraz daha etkili olmaları gerekebileceğini ifade eden Akçay, "Ama strateji asla kaybolmayacak çünkü müsabakanın 120 dakika opsiyonu var. Artı penaltıları var. Biz bu avantajları da kaybetmek istemiyoruz. Çünkü kendi evimizdeki müsabakada rakibin atacağı bir gol bizim iki gol atamamızı gerektirecek. Dolayısıyla çok da kontrolsüz cesaret içerisinde olmayacağız. Aklımız, avucumuzun içerisinde olacak. Disiplini hiçbir zaman elden bırakmayacağız. Maçın sonucunu her zaman ki gibi Allah bilir.“ dedi.


Numan Çürüksu Olympiakos maçı öncesi ne dedi?


Osmanlıspor'un tecrübeli kaptanı Numan Çürüksu ise basın toplantısında şunları söyledi.
"İlk maçta pozitif bir oyunumuz vardı ve bunu ikinci maçımıza da yansıtmak istiyoruz. İyi bir skorla turu geçmek istiyoruz. İlk maçta iki taraf da birbirini tartı ve tecrübe etti diyebiliriz. Sonuç ikinci maça kaldı. Biz kendimize güveniyoruz. Maçtan önce skor tahmini yapmak ve sonuca yönelik konuşmak doğru değil. Söylediğimiz gibi, Osmanlıspor bu yıl ezber bozan bir takımdır. Bunu da yarın göstereceğimize inanıyoruz.''

Numan ayrıca Avrupa'da iç sahada daha başarılı olduklarıyla ilgili gelen bir soruya da, "Bence istek ve konsantre ile ilgili bir şey. Sadece Başkent'le ilgili değil bu konu. Türkiye'nin neresinde olursanız olun, istenildiğinde konsantre olunduğun da bu olumlu sonuçlar olabiliyor. Bu maçta çok dikkatli olmamız gerekiyor. Savunmayı da hücumu da çok iyi yapan bir ekibiz. Bunu da takım olarak iyi yapacağımızı düşünüyorum” şeklinde cevap verdi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)