comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Mustafa Reşit Akçay, Olympiakos'un silahını açıkladı

15 Şubat 2017, Çarşamba 23:06
Mustafa Reşit Akçay, Olympiakos'un silahını açıkladı

Akçay, Olympiakos maçı öncesinde rakibi överken temkinli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Olympiakos maçı öncesinde rakibi överken temkinli açıklamalarda bulundu.
 

Mustafa Reşit Akçay'ın Olympiakos açıklaması


Anadolu Ajansı'nın haberine göre Akçay açıklamasında, "Olympiakos kendi liginde ve Avrupa Ligi'ndeki başarılı sonuçlarıyla ve coşkulu seyircisiyle işimizi zorlaştıracak. Gerek ismimizi, gerekse ülkemizi temsilden dolayı baskı hissedeceğiz. Bunun üstesinden gelecek oyunculara sahibiz. 2017 yılı skor olarak bize şey vermese de de sahaya koyacağımız mücadele ile Olympiakos'a zorluklar çıkarabileceğimizi düşünüyorum. İki ayaklı olan bir maçta kazanmayı düşünüyoruz ama kazanamıyorsak yenilmemeyi de düşünüyoruz. Hem baskı hissedeceğiz, hem de coşkumuz olacak." diye konuştu.

Rakibi değerlendiren Akçay, "Savunmada aksayan yönleri var. Özellikle sağ kanattan atak geliştiriyorlar. Sıkıştırmayı ikinci bölgede yapıyorlar. Seyirci coşkusuyla birinci bölgede de baskı yapacaklar. İlk yarım saatte bizim kontra ataklarımız olacak." ifadelerini kullandı.
Hedefler hakkında konuşan tecrübeli çalıştırıcı, "Ben yine ligi önemsiyorum. Tercihim ligdeki performanstan yana. Günlük yaşayan bir ülkeyiz. Bunun değişmesi adına yarın başarılı olmak istiyoruz. Bir Türk ekolü yok. Bazı galibiyetleri şansa, yenilgileri de şanssızlıkları bağlıyoruz. Mutlu olalım istiyorum." sözlerini sarf etti.
 

Webo'nun Olympiakos - Osmanlıspor maçı açıklaması


Osmanlıspor'un başarılı golcüsü Webo ise, "İlk kez böyle bir mücadelede bulunuyoruz. UEFA'nın başlangıcından bu yana bu ligi önem veriyoruz. İki ayaklı bir maç. Avantajlı bir skorla dönmek istiyoruz. Ankara'da ikinci maçı oynamak istiyoruz. Kendi ligimizde bu tarz maçlar çıkardık. Bu tarz maçlarda bulundum. Takım deneyimine baktığımızda bu tarz maçları ligde oynadık. Önemli olan fırsat yaratmak. Ligdeki son maçımızda fırsat yakaladık ama atamadık. Takım olarak bu konuda fırsatı iyi değerlendirmek istiyoruz." diye konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"