comScore

Mustafa Kemal Uzun gay mi? Mustafa Kemal Uzun neden öldü? Mustafa Kemal Uzun'un eşi kim? Mustafa Kemal Uzun kimdir? Mustafa Kemal Uzun dizileri)

29 Mayıs 2018, Salı 15:15
Mustafa Kemal Uzun gay mi? Mustafa Kemal Uzun neden öldü? Mustafa Kemal Uzun'un eşi kim? Mustafa Kemal Uzun kimdir? Mustafa Kemal Uzun dizileri)

Mustafa Kemal Uzun'un ölümünün perde arkasında son dakika gündemi sarsacak bir iddia ortaya atıldı. Bu iddianın ardından insanlar Mustafa Kemal Uzun gay mi? Mustafa Kemal Uzun evli mi? Ünlü yönetmen Mustafa Kemal Uzun kimdir ve Mustafa Kemal Uzun neden öldürüldü? sorularına yanıt aramaya başladı. Mustafa Kemal Uzun'un ölümüne dair son dakika gelişmeleri haberimizin devamında. 

FutbolArenaMustafa Kemal Uzun neden öldürüldü? Son dakika ünlü yönetmen Mustafa Kemal Uzun neden ve kim tarafından öldürüldüğü belli oldu. Ünlü yönetmen ve aynı zamanda Hababam Sınıfı oyuncusu Mustafa Kemal Uzun hakkında, Mustafa Kemal'i öldüren katilin ifadesi ortaya çıktı. Mustafa Kemal Uzun'un neden ve kim tarafından öldürüldüğünü merak edenler aynı zamanda Mustafa Kemal Uzun'un kim olduğunu merak etmeye başladı. Peki Mustafa Kemal Uzun kimdir? Mustafa Kemal Uzun ne zaman öldürüldü? Mustafa Kemal Uzun neden öldürüldü? Mustafa Kemal Uzun'u kim öldürdü? Mustafa Kemal Uzun'a dair merak ettiğiniz son dakika gelişmeleri ve Mustafa Kemal Uzun'a dair gelişmeler haberimizin devamında. 

Mustafa Kemal Uzun'u kimin öldürdüğü belli oldu mu? Sözcü'nün haberine göre,  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, olay tarihinden 4 hafta önce Osman A., yönetmen Mustafa Kemal Uzun'un yönetmenliğini yaptığı dizide figüran olara rol aldı. Çekim sonrası şüpheli ile yönetmen Uzun tanışarak birbirlerine telefon numaralarını verdi. Osman A'nın iddiası ise son derece gündem yaratacak türden. Osman A.'nın iddiasına göre Mustafa Kemal Uzun ile Osman A'nın cinsel yakınlaşması üzerine eline araralarında tartışma çıktı.  Osman A., eline kapının arkasında duran beyzbol sopasını, diğer eline ise mutfaktan bıçak alarak Mustafa Kemal Uzun'un yanına gitti.  Ardından yatak odasından çıkarak kapıyı kitledi. Mustafa Kemal Uzun'a ait cüzdan, saat, araba anahtarı ve telefonu alarak evden ayrıldı.
 

Mustafa Kemal Uzun kimdir?


Mustafa Kemal Uzun, Balıkesir Gönen'de doğdu. İlk ve orta okulu Gönen'de okudu. Öğretmen olan babasının tayini dolayısı ile İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi İktisadi Ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'nda okudu. Okulda sinema-televizyon eğitimi alırken bir taraftan da Yeşilçam ve reklam sektöründe kamera asistanlığı yaptı. Daha sonra Arzu Film ailesine katılarak bir çok filmin senaryo gurubunda ve reji kadrosunda yer aldı. Uzun yıllar Ertem Eğilmez'in asistanlığını üstlendi ve son dönem Arzu Film yapıtlarında yazar, oyuncu ve reji asistanı olarak görev aldı.
Mustafa Kemal Uzun'un 2013 röportajından:

“Çanakkale Yolun Sonu” projesi nasıl ortaya çıktı?
Ben bu projeye çok ortalarında katıldım, Serdar Akar'ın bir projesiydi bu. Bakanlıktan olurunu alan, projeyi hazırlayan oydu, ben o sıralar “İki Yaka Bir İsmail” dizisini çekiyordum Ayvalık'ta. Yaz sezonunda diziye ara verdik, sonra dizinin devam etmeyeceğini öğrendik. O arada Serdar da Balkanlar'a gitti başka bir proje için, benden de Çanakkale Yolun Sonu'na göz kulak olmamı ve bunu çekmemi rica etti. Yani ben biraz sonlara doğru dâhil oldum bu işe. Senaryo, dekor – kostüm hazırlığı, silahların temin edilmesi, siperlerin kazılması falan 1-2 seneye yayılan bir süreç oldu. Ben bütün bunlar bittikten sonra Ağustos ayında dâhil oldum ekibe, Eylül'de de çekimlere başladık. Ekim'in sonlarına doğru da bitirdik.Çekimleri nerede yaptınız?
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde özel bir plato hazırlandı bize, sadece orada çalıştık. Bütün çadırlarımızı, siperlerimizi, diğer lokal mekanlarımızı falan hep orada kurduk.

Bu sene bir Çanakkale filmleri furyası oldu, filminizin bu kalabalığın arasında kaynayıp gitmesinden endişe ettiniz mi?
Biraz endişe ettim aslında çünkü bu sene yapılan üçüncü Çanakkale filmi oldu. Ama diğer filmler farklı anlatım tarzları seçmişlerdi. Bir tanesi daha didaktik, daha belgesel tarzı bir anlatım benimsemişti, diğeri fantastik bir anlatım seçmişti. Fantastik anlatınca uçarsınız, didaktik anlatınca biraz temposu azalır, daha böyle ders gibi olur. Bizim senaristlerimizin yazdığı ise dramatik yapısı daha kuvvetli, savaşı arka plana alıp, savaşla birlikte devam eden üç ana hikâyeden oluşuyordu. Belgesel türünün zaten izleyicisi belli ki yeterli sayıda izleyici gitti ona da, fantastik isteyen de diğerine gitti dramatik sevenler de bize gelecek.

Gürkan Uygun gibi Kurtlar Vadisi'ndeki rolü üzerine yapışmış bir oyuncuyla çalıştınız, bu da bir risk değil miydi?
Öyle tabi. Gürkan 9 – 10 yıl Kurtlar Vadisi'nde Memati Baş diye habire adam öldüren mafyatik bir karakteri canlandırdı. Gürkan zaten bizim konservatuardan öğrencimiz, kardeşimiz sayılır, hep beraber büyüdük desem yeridir. Gürkan Uygun da Umur Kurt da öyle, o yüzden biz rolleri konuşarak çıkarttık.  Gürkan'a görünüm olarak vahşi bir görünüm seçtik. Tam Anadolu delikanlısı, pehlivan gibi, pala bıyıklı, cüsseli, karanlık bakıyor ama yufka yürekli, duygusal, insancıl bir tip yarattık. Memati'den sonra Gürkan için de enteresan olduğuna eminim.MUSTAFA KEMAL'İN DİZİLERİ

2000 Tersine Dünya
2002 Çekirdek Aile
2004 Anlatsam Roman Olur
2005 Güümş
2007 Genco
2009 Makber
2009 Şahane Serseri
2010 Yer Gök Aşk
2010 Küstüm Çiçeği
2010 Lale Devri
2012 İki Yaka Bir İsmail
2013 Güzel Çirkin
2014 Paşa Gönlüm
2017 Kanatsız Kuşlar

MUSTAFA KEMAL UZUN MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"