comScore

Mustafa Doğan'dan Mesut Özil'e destek: "Haklı ve doğru bir karar verdi"

22 Temmuz 2018, Pazar 22:29
Mustafa Doğan'dan Mesut Özil'e destek:

Mustafa Doğan, Mesut Özil'in Almanya Milli takımını bırakma kararını yorumladı ve yıldız futbolcunun doğru bir karar verdiğini söyledi. 

FutbolArena - Mesut Özil'in Almanya Milli takımını bırakma kararı almasını Mustafa Doğan değerlendirdi. Futbolculuk kariyerinde Almanya milli takım formasını giyen Mustafa Doğan, CNN Türk'e konuşarak yaşanan süreçte Mesut Özil'in haklı olduğunu söyledi. 

"Tabi ben Mesut Özil kadar Almanya Milli takım forması giymedim ama Türk anne babadan olan ve Alman Milli takım formasını birisi olarak bu konu hakkında görüşlerimi paylaşacağım diyen Mustafa Doğan, Mesut'un son derece haklı bir karar verdiğini söyledi. 
"GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLDİ"

Mesut 92 maç yaptı, Dünya şampiyonu olmuş birisi. Mesut kırgın ve birikim var. Sosyal medyadan da hakaretlere maruz kaldı. Maçlarda ıslıklamalara maruz kaldı. Mesut ve İlkay Almanya'da günah keçisi ilan edildi. Almanya bunun arkasına saklanarak başarısızlığın üzerini örtmeye başladı. 

"GRİNDEL KENDİ AYAĞINA SIKTI"

Alman Federasyonu Başkanı Grindel kendi ayağına saktı. Cumhurbaşkanımızla olan fotoğrafı ilk değil. Bizim kültürümüzde zaten davete katılmak vardır. Orada ne Mesut'un, ne de Cumhurbaşkanımızın herhangi bir politika ile alakalı konuşma yaptıklarını düşünmüyorum. Cumhurbaşkanımızın futbola meraklı olduğunu zaten herkes biliyor zaten. 

"MESUT ÇOK DOĞRU BİR KARAR VERDİ"

Mesut çok doğru bir karar verdi. Açıklamalarını okudum. Bu saatten sonra orada sağlıklı bir yapı olmayabilirdi. O yüzden Mesut'un kararını haklı buluyorum ve doğru bir karar verdi. 

"MESUT ALMANLAR İÇİN ROL MODELDİ"

Mesut, Almanlar için rol modeldi. Orada genç futbolcuları kazanmak adına bir örnekti. "İşte görüyorsunuz Mesut bizi tercih etti, bizimle dünya yıldızı oldu. Bunu siz de başarabilirsiniz." görüşünün örneğiydi. Kendimden örnek verecek olursam, ben genç yaşta Alman milli takımının formasını giydim. Benim dönemimde değiştirme hakkım yoktu. Şimdiki gençler çok daha dikkatli olacaktır. Almanya'ya baktığımızda Polonya, Afrika kökenli ve farklı göçmen ailelerden oluşan çocuklar var. Mesut ve İlkay üzerinden bu kadar saygısızlık yapılması kabul edilebilir bir davranış değil. 

"KOLTUKLARI İÇİN MESUT ÜZERİNDEN KENDİLERİNİ TEMİZE ÇIKARMAYA ÇALIŞTILAR"

Herkes kendi koltuğunu garanti altına almak için Mesut üzerinden kendilerini temize çıkarmak istediler. Hatta Mesut açıklama yapmazsa, bizim bir takım önlemler almamız lazım dendi. Mesut'u bir anda tukaka yapmaya çalıştılar. Mesut da bunu yemedi. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"