comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Denizli'den mevki değişikliği

04 Aralık 2015, Cuma 20:11
Mustafa Denizli'den mevki değişikliği

Galatasaray'ın tecrübeli teknik direktörü Mustafa Denizli, Bursaspor maçı öncesi kadroda bir sürprize yer vermedi...

FutbolArena Detay - Süper Lig'in 14. haftasında Galatasaray sahasında Bursaspor'u ağırlıyor. Tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli ilk 11'inde sürprize yer vermedi.

Hamza Hamzaoğlu'nun 4-2-3-1 sistemiyle devam eden Mustafa Denizli sadece bir oyuncunun pozisyonunu değiştirdi.
Olcan Adın yerine Semih Kaya! 

Hamza Hamzaoğlu stoper hattında tecrübeli Chedjou ve Hakan Balta ikilisini kullanırken, Carole'un sakatlığında solbek olarak da Olcan Adın'ı değerlendiriyordu. Mustafa Denizli ise stopere Semih Kaya'yı yerleştirdi ve sol beke Hakan Balta'yı çekti.
 
Milli takımın stoperiydi! 

Galatasaray'da 2007 yılından 2014 yılına kadar büyük çoğunlukla sol bek oynayan Hakan Kadir Balta, Roberto Mancini döneminde stopere çekilmişti. Yaklaşık 2 yıldır stoper pozisyonunda oynayan Hakan, Mancini'den sonra Cesare Prandelli ve Hamza Hamzaoğlu ile de stoper olarak görev yapmış yüksek performansıyla da alkış toplamıştı. Fatih Terim tarafından Milli takımın stoperi yapılan Hakan Balta taraftarlarca "Milli savunma bakanı" olarak anılmaya başlanmıştı. 

Hakan Balta'nın 2 sene sonra tekrar sol beke çekilmesi ise şaşkınlık yaratıyor... 

Jose Rodriguez ilk 11'de 

Mustafa Denizli ayrıca, televizyon yorumculuğu sırasında yetersiz bulduğunu ifade ettiği Jose Rodriguez'i de bu maçta ilk 11'de oynatıyor.


FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.