comScore

FutbolArena TV

Mustafa Cengiz: "VAR bizim göremediğimizi görmek için var"

03 Aralık 2019, Salı 23:32

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Cengiz, Trabzonspor maçındaki VAR tepkisi, Ömer Bayram'ın pozisyonu, Radamel Falcao'nun sakatlığı ve transfer hakkında hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Mustafa Cengiz'den Trabzonspor maçı ve VAR açıklamaları

Mustafa Cengiz, Ömer Bayram'ın Trabzonspor maçındaki hareketi hakkında "Ömer kardeşimiz, haklı da haksız da olsa o reaksiyonu göstermemesi lazım. Ancak karşı tarafın futbolcusunun da 5 dakika yerde kalması, Ömer'in süper güçleri hakkında bizlerde kuşkular uyandırdı." dedi.

"SOSYAL MEDYADAN İNCE BİR GÖNDERME YAPTIK"
Trabzonspor maçında sonra yapılan paylaşımı değerlendiren Cengiz, "Sosyal medya hesabından ince bir gönderme yaptık. Bu görsel birçok şeyi ifade ediyor, bence düzeyli bir tepki. TFF ile ilgili konuşmaları nedeniyle Galatasaray tarihinin en ağır cezalarını almış başkanıyım. Sadece haklı gözükmenizle yorum yaparsanız karşının da argümanları olur, orayı da düşünmelisiniz." ifadelerini kullandı.

"FALCAO EN KISA ZAMANDA DÖNECEK"

Falcao'nun sakatlığı hakkında konuşan Mustafa Cengiz, "Falcao inşallah tamamen sakatlığını atlatacak, sahalara en kısa zamanda dönecek. Falcao elinden geleni yapacak, buna inanıyorum. Kendini tamamen futbola vermek istiyor. En yüksek randımanı vereceğine inancım tam. Falcao taraftarın tutkusunu gördü, ona layık olacak." dedi.

ARDA TURAN VE ONYEKURU AÇIKLAMASI

Arda ve Onyekuru sorusunu cevapsız bırakan Mustafa Cengiz, "Arda ile ilgili bize intikal etmiş hiçbir şey yok. Geleceği göreceğiz. Onyekuru'yu bilemiyorum. Transferler için ocak ayını bekliyoruz. Mevlam nasıl eylerse güzel eyler." demekle yetindi.

"VAR BUNUN GÖRÜLEBİLMESİ İÇİN VAR"

Marcao ile Sörloth'un pozisyonunu değerlendiren Cengiz, "Biz neden boş bıraktı diye baktık, hiçbirimiz anlamadık. VAR bunun görülebilmesi için var. Orada teknik ekibin, VAR ekibinin önüne sunması lazımdı. Trabzon kalesine doğru olan bakış açısını göstermediler. 1 saat sonra fark ettik. Yayıncı kuruluş kötü niyetli olsa o görüntüyü vermeyebilirdi derim. Maçtan 1 saat sonra gelen görüntüler hiçbir işe yaramaz. Golü yiyeni de atanı da mutlu etmez bu. Biz doğru, dürüst, adil bir yarışta şampiyon olmak isteriz. " dedi.

7 puanlık fark konusunda Fatih Terim ile konuştuğunu ifade eden Mustafa Cengiz, "Hocama uçakta söyledim, söylemini değiştir dedim, 7 de kapanır 17 de diye söyle hocam dedim." ifadelerini kullandı.

Galatasaray Videoları