comScore

FutbolArena TV

Mustafa Cengiz: "Valencia Başkanı şoka girdi, bin tane taraftarımız maça geldi"

22 Temmuz 2018, Pazar 00:11

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, İsviçre kampındaki son hazırlık maçı olan Valencia karşılaşmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Valencia başkanı Anil Murthy'nin Galatasaraylı taraftarların maça gösterdiği ilgi karşısında şaşkınlık yaşadığını ifade eden Mustafa Cengiz, "Ortam muhteşem sizlerde gördünüz. 1000'i aşkın taraftar var. Genç, erkek, aileleri ile birlikte gelmişler. İsviçre'nin bir kasabasında, bir kasabanın küçük bir sahasında hazırlık maçı. Fakat burada 1000'i aşkın Galatasaraylı taraftar var. Buna çok şaşırdılar. Aslında biz şaşırmadık. Biz bunu hep ifade ediyoruz. Belki büyük kulüplerimizde öyle ama Galatasaray'ın biraz daha fazla. Övünmek anlamında söylemiyorum ama bu nasıl sahiplendiğini gösterir. Buradaki vatandaşlarımızın erimeye yani asimilasyona karşı nasıl direndiklerini gösterir topluma. Kültürel açıdan birlikte olsunlar fakat kendi kimliklerini, kendi benliklerini yitirmeden nasıl vatanlarının bir takımına sahip çıktıklarını görmek bizleri mutlu ediyor. Aslında bu Türklerin bir karakteri. Bu açıdan ben çok mutluyum. Real Madrid'te Barcelona'da Manchester United'ta bu pek olmuyor. Bu açıdan kendimi bir Türk olarak çok bahtiyar hissediyorum" diye konuştu. 

"OYUNCU SATMADIĞIMIZ SÜRECE ALAMAYIZ"

Gomis hakkında çıkan transfer söylentileriyle ilgili de konuşan Mustafa Cengiz, "Bende sizler gibi sosyal medyadan görüyor gazetelerden okuyorum. Bende çok şaşırıyorum. Abdurrahim Bey ya da Fatih Hoca'yı arayıp ya böyle bir şeyler varmış doğru mu diyorum. Bu açıdan sizleri tebrik ediyorum çok güzel yazıyorsunuz bizler bile inanıyoruz fakat çalışmalarımız her bağlamda devam ediyor. Birini alacağınız zaman bu piyasalar sanal piyasalar birini alacağınız zaman bir anda fiyatlar yükselebilir veya düşebilir. Biz alacağımız zaman gözlemci ekibimiz ve teknik ekip ile birlikte çok sıkı biçimde devam ediyor. UEFA'nın kriterine göre satmadığımız sürece alamayız. Ama bu demek değildir ki biz oyuncularımızı satacağız. Onlar çok değerli oyuncular onlar Türkiye Ligi şampiyonluğunu kazandılar. Kim ne derse desin bu lig Avrupa'nın ilk 4 liginden biridir bizim için" şeklinde konuştu.

 

Galatasaray Videoları