comScore

FutbolArena TV

Mustafa Cengiz: "Galatasaray bir dünya markası"

18 Eylül 2019, Çarşamba 18:35

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Club Brugge maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Fatih Terim'le ilgili sözlerine de yanıt verdi. 

"MOSKOVA'DA DA AYNI ŞEYLER OLDU"
Beni üzen şu var. Moskova'da da hatırlarsanız yine maçtan önce böyle kelamlar vardı. 17 kulübün yayınladığı saçma sapan bildiri vardı. İçeriği doğruydu ama Galatasaray'a yönelik olduğu için onunla uğraşıyorduk. Ülkemizi temsilen buradayız. Arkadan dolaylı laflar. Bunlar hiç hoş şeyler değil. 

"SAÇMA SAPAN KONUŞAN BİRİNE YANIT VERİRSENİZ..."

Saçmalamanın açıklaması olmaz. Saçma sapan konuşan birine karşı yanıt verdiğiniz anda siz de saçmalarsınız. İnsanı hayvandan ayıran edeptir. Edebimi bozmak istemiyorum. 

"TFF'NİN TWEETİNİ ÖNCE TROL ZANNETTİM"

Ben TFF'nin tweetini önce trol zannettim. Neden TFF, Galatasaray'ın ve diğer Türk takımlarının adını zikretmekten imtina ediyor, anlamıyorum."

"19.05 OLAYININ BİLİNÇLİ YAPILDIĞINA İNANIYORUM"

Ben kavgayla çatışmayla bu toplumun daha da huzursuzluğa gideceğine inanan bir insanım. Sözcükleri saygısızlık derecesinde kullanmak istemiyorum. Camiaları temsil eden insanların sözlerine dikkat etmesi gerekir. Ben 19.05 eyleminin bilinçli yapıldığına inanıyorum. Aksine kimse beni ikna edemez. 

Galatasaray Videoları