comScore

FutbolArena TV

Mustafa Cengiz: "Fikir ayrılığı söz bizi yaraladı"

24 Ocak 2020, Cuma 17:51

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konulara dair basın toplantısı düzenliyor. Galatasaray'ın açıklamasında "Başkanımız Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Basın Toplantı Odası'nda gündemle ilgili basına açıklama yapacaktır." ifadeleri kullanılmıştı. Mustafa Cengiz'in açıklamaları FutbolArena TV'den canlı yayınladı.
 
Mustafa Cengiz'in basın toplantısı açıklamaları

FutbolArena TV'nin canlı yayınladığı Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in basın toplantısındaki açıklamalar bu haberde olacak.

"ARDA KONUSUNA GELENE KADAR TEKNİK HEYETE HİÇBİR ZAMAN HAYIR DEMEDİK"
"28 Aralık'tan bugüne kadar her maç sonrası gündeme gelen, bize hizmet etmiş eski Galatasaraylı futbolcu kardeşimiz konusunda ayrışma olduğu için bu toplantıyı yapıyoruz. Camimamızı yeniden kenetlemek için toplantıyı düzenliyoruz. Biz teknik kadronun bizden istediği hiçbir şeye hayır demedik. Arda kardeşimize gelene kadar... Bu kardeşimizle ilgili şu an dahi bize gelmiş hiçbir şey yok."

"ARDA KONUSUNUN KAPANMASINI İSTİYORUZ"

"Sevgili camiama ifade ediyorum ki, bu kardeşimiz transfer planlamamızda yok. Bunu ben söylemekten bıktım. Bu konunun kapanmasını istiyoruz. Yolu açık olsun. Ona yaşamında hayırlı yıllar diliyorum."

"GALATASARAY'A YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUZ"

"Ben, teknik açıya karışamam. Ona teknik ekibimiz karar verir. Demek yararlı olacağına (Arda Turan) karar vermişler ki bize idari ve sosyal boyutu gelir. Biz, idari ve sosyal olarak bu arkadaşın Galatasaray'a yararı olmayacağına inanıyoruz"

"FİKİR AYRILIĞI SÖZÜ BİZİ YARALADI"

"Biz felsefe kulübü değiliz. Düşünce kulübü değiliz. Karar Galatasaray'ı yönetenler arasında alınır. Yönetim kurulunun aldığı karar uygulanır. Fikir ayrılığı sözü bizi çok yaraladı. Aramızda fikir ayrılığı yok."

"BEN OLSAM BİLGİ SIZDIRILDI DEMEKTEN HİCAP DUYARIM"

"Bilgi sızdırma açıklaması da hoş olmadı. Hocamız bilgi sızdırmasından bahsediyor. Ne bilgisi? Sanki S-400 kodlarını verdik. Bu hiç hoş olmadı. Ben teknik direktör olsam böyle bir şey demeye hicap duyarım. Böyle bir konuşmayı beklemiyordum. Ben teknik direktör olsam, yönetim kurulu başkanım ve başkan yardımcılarımız için bu sözü kullanmazdım"

Galatasaray Videoları