comScore

FutbolArena TV

Mustafa Cengiz: "Fenerabahçe'den fark yiyip fark da atabiliriz. Gülüp eğlenelim"

20 Şubat 2020, Perşembe 14:56

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına yanıt verdi. Ali Koç'un derbinin hakemini etkilemek için algı yarattığını belirten Mustafa Cengiz, "Ben 2 saati dinlediğimde aklımda kalan 'Derbinin hakemi nasıl etkilerim' diyerek algı yapılması oldu." dedi.

"BİR MAÇI KAZANMAKLA NE ELDE EDEBİLİRSİNİZ?"
"Woody Allen diyor ki, "Hızlı okuma dersi aldım. Savaş ve barışı okudum. Olay Moskova'da geçiyordu." Ben 2 saati dinlediğimde aklımda kalan 'Derbinin hakemi nasıl etkilerim' diyerek algı yapılması oldu. 1923'ten beri oluşan TFF'yi ve yönetim kurulu üyelerini zan altında bırakarak bir maçı kazanmakla ne elde edebilirsiniz? Şu anda belki o hakem de bizi dinliyor. Ben o hakeme bizim lehimize hata yapmasını asla istemem. Böyle bir galibiyet bizden uzak olsun. Bir maçın gidişatını etkilemek için saatlerce konuşmak Türk futboluna hiçbir katkı sağlamaz. Bir maçı kazanabilirsiniz ama birçok şeyi kaybedebilirsiniz. Hakemlerden cesaret istiyorum."

"HAKEMLER ADİL OLSUN, ADALET DAĞITMASIN"

"Hakemler adalet dağıtmasın, adil olsun. Fırsat kollamasın, eyyamcılık yapmasın. Onun da bir yaşamı var, ailesi var. Alttan gelen çok kaliteli bir kadro var. Ben hepsine cesaret diliyorum. Takım tutabilirsin ama adil olacaksın. Gördüğünü çalacaksın. İki tane evladına nasıl adalet dağıtmaya çalışıyorsan takımlara karşı da öyle olmalısın."

"BENİM KARŞILANMAM ÖNEMLİ DEĞİL, TARAFTARLARIMIZ İYİ KARŞILANSIN"

"Ben 2 yıldır Kadıköy'e gidiyorum, karşılandığımı hatırlamıyorum. Taraftarların arasından geçip turnikelere giriyorum, hiçbir sorun da yaşamadım. Fenerbahçe taraftarı centilmendir. Ben asla taraftarlara laf etmem. Bize bir saldırı olursa ona yanıt veririz. Biz bir karşılanma da beklemiyoruz. Biz 2 yıl önce kendilerini yemeğe davet ettik, katılmadılar. Loca istediler, 40 kişilik loca verdik. Onlar verir, vermez kendilerinin problemi. Bana loca vermeyebilir, karşılamayabilir saygı duyarım. Benim taraftarımı nasıl karşıladığın önemli. Biz ne tuvaletleri kapattık, ne de yüksek sesle hoparlör açtık. Gözlemci gelince sesi kısıyorlar, gözlemci gidince sesi yükseltiyorlar. Bunu yapmayın, taraftarlarımıza iyi davranın. Bu bir spor müsabakası, savaşa gitmiyoruz. Fark da yiyebiliriz, fark da atabiliriz. Bu bir güzellik."

"CUMA GÜNÜ EN ÇOK MAÇ OYNAYAN BİZİZ"

"Cuma günü en çok maç oynayan takım Galatasaray. Kendisi 3 maç oynamış. Başakşehir 4, Beşiktaş da 3 maç oynamış. Bunun nedeni de Avrupa kupası maçları. Acaba onları saymadı mı?"
 

Galatasaray Videoları