comScore

FutbolArena TV

Mustafa Cengiz, Divan Kurulu Toplantısı'na neden katılmadı?

13 Kasım 2019, Çarşamba 21:53

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'de gündemi değerlendirdi ve önemli açıklamalar yaptı. 

"MÜCADELEYİ TERK EDECEK İNSAN DEĞİLİM"
"Ben mücadeleyi terk edecek, cepheyi bırak kaçacak insanlardan değilim. Benim Atalarım da öyleydi. Öyle olsaydı Çanakkale ve birçok yerden geri çekilirdik. Biz bir ulusuz! Ben bu nedenle çekilmedim ve süreci yargıya taşıdım." 

"SÜRECİ YARGIYA TAŞIDIK"

Muallakta bir karar. Biz kapı kapı dolaşmadık. Biz adalet ve yargıtay'ın aldığı karar göüvendik. Tabi biz hüküm veremeyiz. Ben diyorum ki, benim gündemimde şu an seçim yok. Uğraştığım işler var. Divan'a beni götürmemeye neden olan görüşmeler var. Bunları anlatacağım. Ancak hukuki olarak baktığımızda belirsizliği gidermek için, ben ve Kaan kardeşimiz müdahil olduk. Daha önce alınmış zaten 7 adet yürütmeyi durdurma var. Mahkeme ne karar verirse ona uymak zorundayız. 

"MAHKEME KARAR VERİRSE UYMAK ZORUNDAYIZ TABİ"

Seçim gündemimde yok dedim ama mahkeme eğer derse ki, "Hayır. Seçime gideceksiniz. Mustafa Cengiz olmayacak." böyle bir karar başım gözüm üstüne. Ne diyebilirim? Ben Galatasaray için hizmet etmeye çalışıyorum. Mahkeme mahkeme koşturmak istemiyorum. Neden mahkemeye gittiğimi de anlattım. 190 milyon TL'nin sonuçları geldiğinde bile bile çekildi kaçtı derlerdi. İbrasızlıktan sonra bırakıp kaçtı derlerdi. Bunu önlemek için direndim. 

"TÜRKİYE'DE İLK KEZ BİR KULÜP CAS'TA DAVA KAZANDI! HARCAMALARI CEBİMİZDEN YAPTIK"

Futbol ve basketbolda transfer yasağı vardı. Voleybol ve basketboldaki yük 65 milyon TL'den fazlaydı. İnsanlar bunları unutuyor. Biz transfer yasaklarını kaldırdık. Bize hiç soran yok. 3 yılda 5 milyon euro zarar etmeliydik ama 147 milyon euro zarar vardı. Bu zarardan Galatasaray'ı kurtarıp UEFA ile uzlaşma anlaşması nasıl yaptınız? diye sormadılar. Türkiye tarihinde ilk kez bir takım CAS'ta dava kazandı. Avukatlarımız kimdi ne harcadınız? diye sormadılar. Avrupa'da bizi izleyen rakibimiz 1.5 milyon euro harcadı. Biz ilk bölümde hiçbir şey harcamadık. Ekip arkadaşlarım ve ben dahil hepimiz cebimizden harcadık. CAS davasında zorunlu olarak hakem heyetine karş avukat tutmak zorundasınız. Orada ödediğimiz para 35 frank, kazanınca 10 bin frank ödedik. 

"BUNUN SONU GALATASARAY'I ÖTEKİLEŞTİRMEYE GÖTÜRÜR"

Men dakka dukka! Siz Galatasaray başkanına kolaylıkla saldırabiliyorsanız, bu yol yarın otoban olur. Herkes gelir geçer. Biz bunu istemiyoruz.  Galatasaray başkanlığı kutsal bir mevki. Divan başkanlığı da öyle. Biz durup dururken Divan başkanlığına bir şey yazmadık. Biz, bize saldırılmadıkça kimseye laf atmadık. Herkese saygılıyız. Bunun sonu Galatasaray'ı ötekeleştirmeye götürür. Siz Galatasaray başkanına her şeyi söyleyeceksiniz, parmak sallayacaksınız, tehdit edeceksiniz, hem de kenetlen diyeceksiniz. Ben buna gülüyorum. 

Galatasaray Videoları