comScore

Murdar ne demek? Murdar TDK yazılışı, Mundar anlamı nedir? (Mundar nasıl yazılır?)

15 Nisan 2019, Pazartesi 17:20
Murdar ne demek? Murdar TDK yazılışı, Mundar anlamı nedir? (Mundar nasıl yazılır?)

Murdar ne demek, mundar nedir, murdar nedir, murdar TDK anlamı, Mundar olmak ne demek, mındar ne demek, murdar nasıl yazılır, murdar mı mındar mı, mundar olmuş ne demek gibi aramaların yanıtları haberimizde.

Murdar ne demek murdar olmak nedir, murdar nedir, murdar tdk anlamı, murdar nasıl yazılır tdk, murdar yazılışı tdk, tdk murdar anlamı nedir gibi aramaların yanıtlarını hazırladık. Binali Yıldırım'ın yerel seçimlerle ilgili açıklamasının ardından murdar nedir şeklinde aramalar artmaya başladı. Binali Yıldırım'ın "bu seçimler murdar olmuştur" açıklamasının ardından birçok google kullanıcısı murdar ne demektir şeklinde aramalar yapmakta. Murdar anlamı haberimizde. 
 

Murdar ne demek? Murdar TDK anlamı nedir? (Murdar olmak nasıl yazılır TDK?)


31 Mart yerel seçimleriyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından Binali Yıldırım'ın açıklaması sonrası murdar kelimesinin anlamı merak edilmeye başlandı. Binali Yıldırım, "Bu seçimler murdar olmuştur. Murdar etin de kavurması olmaz" dedi. Bu açıklamanın ardından murdar kelimesinin anlamı aranırken TDK tarafından murdar kelimesinin anlamını haberimizde okuyabilirsiniz. 
 

Murdar mı, mundar mı, mındar mı nasıl yazılır? TDK murdar yazımı


TDK tarafından murdar olmak şeklinde belirtilen kelimenin doğru yazımı murdar şeklindedir. Murdar etmek şeklinde geçen deyimin de doğru yazımı murdar etmek şeklindedir. 

TDK murdar etmek doğru yazımı:
murdar mundar

Kirli, pis: "Bu murdar kümeste nasıl oturuyorsun bilmem?" -A. Midhat. 2. Cinsel birleşmeden sonra yıkanmamış (kimse). 3. Dinî kurallara uygun olarak kesilmemiş olan (hayvan)
MURDAR ETMEK PAYLAŞIMLARI İÇİN TIKLA!

FutbolArena Transfer Arenası (19 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.