comScore

FutbolArena TV

Murat Şahin: "Aboubakar'ın gelip gelmeyeceğini yakın zamanda göreceğiz"

23 Eylül 2020, Çarşamba 17:24

UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş, Rio Ave ile kaşrı karşıya gelecek. Siyah beyazlılarda teknik direktör Sergen Yalçın'ın yardımcısı Murat Şahin ile yıldız futbolcu Bernard Mensah basın toplantısı düzenledi.

MURAT ŞAHİN: "RAKİBİMİZE SAYGI DUYUYORUZ"
Rio Ave maçıyla ilgili konuşan Murat Şahin, "Rakibimiz saygı duyulması gereken bir takım. Seyircimiz olmayacak ama ufak da olsa ev sahibi olma avantajımızı kullanmak istiyoruz. Rakibimiz topa sahip olmaya çalışan iyi bir takım. Atiba'nın ağrıları var, onu kullanmayacağız. N'Koudou ve Josef de olmayacak. Bazı bölgelerde değişik oyuncularla sahaya çıkacağız. Rotasyon daha farklı bir olay, biz elimizdeki en iyi kadroyla sahaya çıkacağız. Eksikleri düzeltmek için çalışıyoruz. Oyuncular tam anlamıyla hazır olunca bunları çözecek kapasitede oyuncular oldukları için buradalar. Bir anda çözülecek ve çözüme ulaşacak bir konu değil, bir süreç lazım, biz de sürecin içindeyiz, hala devam ediyor süreç" dedi.

Vincent Aboubakar transferiyle ilgili gelen soruya da yanıt veren Murat Şahin, ""Soru güzel ama şu anda maçla ilgili konuşmak istiyorum. Transfer soruları daha sonra konuşulmalı." ifadelerini kullandı.

MENSAH: "ELİMDEN GELENİ YAPARIM"

Basın toplantısına katılan Bernard Mensah ise, "Maça hazırız. Bu tarz maçlar kolay olmuyor. İyi bir rakip, Portekiz'den biliyorum ve tanıyorum. İyi kontratağa çıkıyorlar. İç sahada olmamıza rağmen kolay bir maç beklemiyoruz ama kazanacağız.  Benim için hocanın benden istediği görev neyse elimden geldiğince yaparım. 6, 8, 10 hepsinde oynayabiliyorum. Hocamın benden istediğini yapabiliyorsam benim için yeterli. Burada bulunduğum noktadan sonra kendimi daha fazla geliştirdikten sonra Avrupa'da daha iyi bir kulüpte de oynamayı isterim." şeklinde konuştu.

Beşiktaş Videoları