comScore

Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu davasında yeni karar (Murat Başoğlu kimdir?)

17 Nisan 2019, Çarşamba 12:45
Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu davasında yeni karar (Murat Başoğlu kimdir?)

2017 yılında, Bordum'da bir teknede uygusunsuz şekilde görüntülendikleri iddia edilen ünlü sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu hakkında açılan 6 ay ile 1 yıl hapis istemi cezasında yeni bir karar verildi.

29 Temmuz 20017 tarihinde Bodrum'da yeğeni Burcu Başoğlu ile uygunsuz bir şekilde görüntülendiği iddia edilen Murat Başoğlu davasında yeni bir karar çıktı. Ünlü sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu davasında yeniden bozdurma kararı çıktı. 6 aydan 1 yıla kadar hapis istemi ile dava açılan Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu beraat etmişti. Savcı karara itiraz etti. Sanıklar yeniden yargılanacak ve dosya karara bağlanacak. 


Murat Başoğlu yeğeni Burcu Başoğlu davasında son durum nedir?


2017 yılında, Bordum'da bir teknede yeğeni Burcu Başoğlu ile uygunsuz bir şekilde görüntülendikleri iddia edilen ünlü sunucu Murat Başoğlu hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 'haysızca hareketler' başlığı altında 225'inci maddesi kapsamından 6 aydan 1 yıla kadar hapis davası açılmıştı. Geçtiğimiz günlerde görülen davada Murat Başoğlu ve Burcu Başoğlu davadan beraat etmişti.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'nde açılan davada iki sanık hakkında hata yapıldığı gerekçesi ile karar yeniden bozuldu. Yerle mahkeme tarafından yapılan düzeltime sonucunda dosyayı yeniden inceleyen İzmir Bölge Adliya Mahkemes 15. Ceza Dairesi, davanın yeniden görülmesi kararına vardı. 
Mahkemece alınan karar ile sanıklar yeniden yargılanacak ve dosya bir karara bağlanacak.Murat Başoğlu kimdir?


Murat Başoğlu, Türk sunucu, manken, oyuncu ve iş adamı. Sabah Şekerleri adlı televizyon programıyla tanınan Başoğlu, çeşitli programlarda sunuculuk yanında oyunculuk ve mankenlik de yaptı. Reklamcılık yanında ve tasarım ürünler üzerine şirketini işletmektedir

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.