comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Murat Aşık, FutbolArena'ya konuştu! 'Takımın futbol aklı Kocaman olmalı'

16 Eylül 2016, Cuma 14:34
Murat Aşık, FutbolArena'ya konuştu! 'Takımın futbol aklı Kocaman olmalı'

"Fenerbahçe'nin futbol aklı yok. Aykut Kocaman bu takımın aklı olmalı. Persie kronik sakat. Aziz Yıldırım artık başarısızlığı izah edemez."

FutbolArena Röportaj - Süper Lig'in ilk 3 haftasında sadece 1 puan alabilen ve UEFA Avrupa Ligi'nde de Zorya Luhansk deplasmanından son dakikada gelen gol sonucu beraberlikle ayrılan Fenerbahçe'de işler yolunda gitmiyor.

Sorun ne, bunadan sonra Fenerbahçe nasıl toparlar? Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Murat Aşık, FutbolArena için yorumladı.

FENERBAHÇE'NN FUTBOL AKLI KİM?

Fenerbahçe'de bir kaç sorun var: 

1- Fenerbahçe'nin futbol aklı kim? 

2- Kadroyu kim yaptı?

3- Lens bir Advocaat transferi ama diğer oyuncuları kim aldı?

4- Advocaat'ın sürekli oyunculara yüklenmesi. Basın önünde bunu yaparak bence takımı toparlayamaz. 

ADVOCAAT GEÇİŞİ YAPAMADI

Advocaat, geçmişte başarılı işler yaptı. Fenerbahçe'de henüz bir imzasını görmedik. Pereira zamanında devam eden sorunlar Advocaat döneminde de devam ediyor. Hatta Pereira döneminde gol yemeyen bir takım vardı. Şimdi her maç gol yiyoruz. Acaba Portekizli'ye fazla mı yüklendik?

PERSIE KRONİK SAKAT

Robin van Persie, kronik sakat. Bunu ben söylemiyorum, tüm dünya biliyor. Haftada 3 idman yapabiliyor. Hadi Pereira ile sorunu vardı. Advocaat geldi yine oynayamıyor.

KOCAMAN FUTBOL AKLI OLMALI 

Fenerbahçe'de basketbolda işler çok doğru yürüyor. Çünkü doğru bir yapılanma var. Fenerbahçe'de Aykut Kocaman kurduğu takımla şampiyonluk ve Avrupa'da yarı final yaşadı. Yanal, o takımı şampiyon yaptı. Fenerbahçe'nin futbol aklı olacak adam Aykut Kocaman.

AZİZ YILDIRIM BAŞARIZILIĞI ANLATAMAZ

Aziz Yıldırım, başarısızlığı göğüsler ama anlatamaz. Tribünde desteği her geçen gün kaybediyor. 3 Temmuz'da kazandığı sempatiyi kaybediyor.

Aydın Cingöz 


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.