comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Muharrem Usta'dan flaş açıklamalar

01 Eylül 2016, Perşembe 22:45
Muharrem Usta'dan flaş açıklamalar

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, NTV'nin konuğu oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı konuk eden NTV, bu hafta da Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'ya söz hakkı tanıdı. Muharrem Usta programda önemli açıklamalarda bulundu.

"OKUMA YAZMA BİLEN, UEFA KARARLARINI OKUDUĞUNDA ŞİKEYİ GÖRÜR" 
"Şike gibi çok önemli bir konuyu böyle bir dönemde konuşmak bizim hoşumuza gitmiyor." diyen Muharrem Usta, "Eğer ki FETÖ Fenerbahçe ya da başka bir kulübe kumpas kurmuşsa biz o kulübün sonuna kadar yanında oluruz." ifadelerini kullandı. 

Buna karşın, "Okuması yazması olanlar CAS ve UEFA kararlarını okuduğunda sportif açıdan şikeyi çözebilir." şeklinde konuşan Usta,  "Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Tahkim Kurulu'na başvurmadığı halde kendisine verilen ceza indirildi." ifadelerini kullandı. 

"UEFA, 'TÜRKİYE'YE 5, FENERBAHÇE'YE 7 YIL CEZA VERİRİM' DİYOR" 

Muharrem Usta, "UEFA, Fenerbahçe ile ilgili TFF'den 3 şey istiyor.

"1-) Fenerbahçe'ye söyleyin kendi istekleriyle 1 yıl Avrupa'ya gelmesin.  

2-) UEFA, "TFF'ye siz göndermeyin ama biz 3 yıl Avrupa'dan men cezası veririz" diyor 

3-) UEFA, Eğer bununla ilgili karar vermezseniz; "Türkiye'ye 5, Fenerbahçe'ye 7 yıl ceza veririm" diyor. Makedonya'yı örnek gösteriyor." şeklinde konuştu.

Usta: "TFF o dönem kupaları geri alma, puan, para ve Avrupa cezası gibi formüller düşündü ancak genel kuruldan sonuç çıkmadı." dedi ve "Yeni yaptırımlar genel kurulda kabul edilmeyince, Mehmet Ali Aydınlar da istifa etti" diye ekledi.

"FENERBAHÇE'YE KUMPAS KURULDUĞUNA İNANIYORUM AMA..."

Muharrem Usta, "Fenerbahçe'ye bir takım örgütlü yapıların kumpas kurduğuna inanıyorum. Böyle bir şey olabilir." derken, "Ama şike teşebbüsünü bu örgüt yaptırmıyor Fenerbahçe'ye. Bu olaylar olurken örgüt bunlara denk geliyor ve ortaya çıkıyor." şeklinde görüş bildirdi. 

Muharrem Usta, Temyiz mahkemesi "8 maçta şike vardır" diyor ve Aziz Yıldırım'ın da adı geçiyor" dedi. Usta ayrıca CAS da "4 maçta şike teşebbüsünde bulunulmuştur kararı verildi." diye ekledi.

Muharrem Usta ayrıca, "Tapeler gündeme geldiğinde, ilgili şahıslar hiçbir zaman bu tapeleri reddetmedi. 'Tapedekiler şike değil ki' dediler." şeklinde konuştu.

Muharrem Usta, Aziz Yıldırım'a hitaben "Hiçbir camiaya FETÖ'cü diyemezsiniz. Bu ortamda örnek olmak zorundayız." ifadelerini kullandı. 

Usta, "Fenerbahçe otobüsüne düzenlenen silahlı saldırı Trabzonspor camiası ile çatışma yaratmak isteyen örgütün işidir." şeklinde yorum yaptı. Muharrem Usta ayrıca "Sadri Şener'in avukatları da, Fenerbahçe'yi mahkum edenler de, mahkumiyetten kurtaranlar da FETÖ'cü çıktı." dedi.

"TRABZONSPOR'UN ŞAMPİYONLUĞUNU KİMSE BİZDEN ALAMAZ"

Muharrem Usta, 2010-2011 sezonu için "Yer gök bir araya gelse Trabzonspor'un şampiyonluğunu kimse bizden alamaz." yorumu yaptı.

Bu sene şampiyonluk hedeflerinin olmadığını da söyleyen Usta, "Trabzonspor'un tek hedefi 50. yılda şampiyonluğu yakalayacak takımı bu sene inşa etmektir." dedi ve "Yeni bir bebek büyütüyoruz. Taraftarlarımız bu bebeğe sahip çıksın. Bu sene şampiyonluk gibi bir iddiamız yok." şeklinde konuştu.

CASTİLLO MU, ONAZİ Mİ? 

Muharrem Usta, "Castillo mu, Onazi mi sizin için daha önemli transfer?" sorusuna Castillo daha maceralı bir transfer oldu ama bize gelmek istemeyen kimseyi almadık "Onazi, benimle 3-4 kez FaceTime'dan görüştü. Bir gün açtım, bavulları gösterdi. 'Başkan ben hazırım, alın beni' dedi." şeklinde konuştu. 

Usta ayrıca "UEFA ile anlaşmamız gereği 20 milyon Euro zarar etmememiz gerekiyordu. Biz de ona göre hamleler yaptık." dedi. 

Usta ayrıca "Yeni stadyumumuzdaki en pahalı locaların onunu biz yöneticiler olarak aldık ayrıca Ersun Yanal teknik direktör olarak ve Onur Kıvrak da kaptan olarak aldı. Bir de Mustafa Yumlu, Mustafa Akbaş ve Zeki Yavru birleşti bir tane de onlar aldı. Bu locaların 13'ünü taraftarlardan önce biz aldık." dedi ve "Biz şimdi zor günümüzde gerçek Trabzonsporluları görmek istiyoruz" şeklinde konuştu. 

Muharrem Usta ayrıca, kulübe zarar getirecek, saha kapattıracak taraftarların kombinelerini iptal edeceklerini açıkladı.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.