comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Muharrem Usta'dan Ersun Yanal'a destek

08 Ekim 2016, Cumartesi 10:00
Muharrem Usta'dan Ersun Yanal'a destek

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Ersun Yanal'a destek vererek taraftarlara çağrıda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor'da peş epeş alınan sonuçların ardından eleştirilen teknik direktör Ersun Yanal'a başkan Muharrem Usta'dan destek geldi. Taraftarların takıma ne olursa olsun destek vermelerini isteyen Muharrem Usta, Ersun Yanal'a da sahip çıktı.

"ERSUN YANAL ÖNEMLİ BİR DEĞER"
Fanatik Gazetesi'ne konuşan Muharrem Usta'nın açıklamaları şu şekilde:

"Biz bu sıkıntıları tahmin ediyorduk. Tahminlerimizin ötesinde kötü sonuçlar aldığımız da doğru. Ama bizim tahmin etmediğimiz, bu takımın iyi olmasını isteyeceğini düşündüğümüz insanların tepkisi. Trabzonspor bu kentin en büyük markası. Önce Trabzonlular'ın bu takıma sahip çıkması lazım" '10 sene sonra anlaşılacak' "Biz çok büyük bir ekonomik yapılanma içerisindeyiz. Bu, sportif anlamda alamadığımız sonuçların önünde giden bir proje. Tabii ki kazanamadıkça insanların bunu anlamasını beklemek çok kolay değil. Fakat 1 günlük proje de değil. Bizim yaptıklarımız belki 10 sene sonra anlaşılacak. Çünkü biz, bizden önce yapılan hataların bedelini şimdi ödüyoruz. Bizden sonra kimse ekonomik bir fatura ödemeyecek.

Ersun hoca Trabzonspor için gerçekten de çok büyük bir değer. Onu olur olmaz, gerekli gereksiz eleştirmek ve sadece sportif sonuçlardan dolayı yerden yere vurmak hiçbirimiz için iyi bir şey değil. Bizim yapmamız gereken bu takıma süre vermek, kredi vermek. Trabzonspor yakın gelecekte, kesinlikle 5 sene 10 seneden bahsetmiyorum, hem sportif hem de ekonomik olarak tüm rakipleriyle yarışacak seviyeye gelecektir. Kimse merak etmesin. Sportif olarak iyi sonuçlar almaya başladığımız zaman zaten ekonomik olarak da ne yapmaya çalıştığımız ortaya çıkacak."

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.