comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Muharrem Usta Mehmet Ekici'nin Beşiktaş'a transferini açıkladı

27 Ocak 2017, Cuma 01:25
Muharrem Usta Mehmet Ekici'nin Beşiktaş'a transferini açıkladı

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, TRT Spor'da Stadyum programında merak edilenleri yanıtladı. Muharrem Usta en fazla konuşulan Mehmet Ekici transferinde de noktayı koyarak, yıldız futbolcu için Beşiktaş'la anlaştıklarını resmen açıkladı. 

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, TRT Spor'da katıldığı programda merak edilenleri yanıtladı. 

"HACİZ KAMYONLARI EKSİK OLMUYORDU"
"Kapıda 50 tane oyuncunun 45-50 milyon euroluk yükünü satarak hafifletmeye çalışıyorduk. Biz geldiğimizde kulüpte haciz kamyonları eksik olmuyordu. Şu anda daha deneyimliyiz. Başımızı zorluklardan kaldırabildik. Bu dönemde tabi ki daha başarılı transferler yapacağız ve sene sonu daha da başarısı olacak. Haliyle tecrübeyi önemsiyorum."

"BORÇ DAHA DA İNECEK"

"2 ay sonra yeni raporumuz çıkacak. Devraldığımız zaman 570 milyon TL borç vardı. Gider/gelir arasında 150 milyon TL açık vardı. 1.5 - 2 ay sonra yeni bir açıklama yapacağız ve bu rakam 470'lere doğru inmiş olacağız. Haliyle Trabzonspor'un önümüzdeki yıllar itibariyle borcu daha da aşağı inmeye başlayacak."

"TRANSFERLERDE UEFA KRİTERİ SORUNU YOK"

"Devre arasında 5 tane oyuncu aldık. 5 tane alırken, 6-7 tane gönderiyoruz. Rodallega dahil kadroda aktif oyuncu sayısı 22. Ve bizim taraftarlarımızın şöyle bir endişesi var. "Başkan 4-5 oyuncu aldı, acaba UEFA kriterlerini paramparça mı ettik?" Kimse korkmasın. Biz transferleri yaparken kadro şişkinliği olmasın diye gönderdiğimiz oyuncular var. Buradan taraftarımıza ve Türkiye'ye sesleniyorum. UEFA konusunda bu transferler ve kriterlerle ilgili hiçbir sorun yok. "

"TRANSFERLER NASIL YAPILDI?"

"Toz dumanın içerisinden bir takım kurmaya çalışıyorsunuz. Ancak bakın, o gün bir vakit yoktu iyi oyuncu almaya. Hazırlık yapmanız tek başınıza yetmiyor. Siz bir ekip olarak işin başına geliyorsunuz. Bu ekip daha birbirini tanımıyor. Herkes birbiriyle rahat iletişim kuracak. Biz özellikle hocayla bu birlikteliği, iletişimi ve oyuncu hakkında tartışarak karar alma ortamını sağladık."

"GELECEK SEZON TRABZONSPOR ZİRVEYE OYNAYACAK"

"Yönetimdeki bazı arkadaşların tansiyonun çıktığını gördüm. Bana diyorlar ki, hala rahatsın ve strese girmiyorsun. Girmem! Girmeyeceğim de. Trabzonspor'un geleceği emin ellerde. Kendi camiamızdan Trabzonspor'un kötü gitmesini bekleyen insanları gördükçe çalışma hevesim artıyor. Ayrıca şunu söylüyorum, gelecek sezon Trabzonspor şampiyonluğa oynayacak bir takım olacak. Kesin diyorum ve kimsenin endişesi olmasın."

"LİGİN İKİNCİ YARISINDAKİ HEDEF"

"Bizim şöyle bir hedefimiz var. Şu anda 6 puanımız var. Daha 16 maçımız var. 30 puanın üzerindeki bir puan bizim için ikinci devrede çok önemlidir. Çünkü kendi başına sıralama olarak bakarsınız zirvedesiniz demektir. Sadece ikinci devrenin sıralamasıyla biz ilk 3, 4'e girersek -ki, inanıyoruz ve o zaman yazın eksik bölgelere daha keskin bir şekilde tespit ederek takviyeler yapacağız. Zaten bizim en başta beşinciliğe oynamamız lazım. Bunu başarırsak gelecek sezon Trabzonspor zirveye oynayan bir takım olacak."

"2 TRANSFER DAHA DÜŞÜNÜYORUZ"

"Bizim görüştüğümüz oyuncular arasında orta saha ve 10 numara transferi düşünüyoruz. Birisi yurt içi, birisi yurt dişi. Ancak bizim görüştüğümüz oyuncular için söylüyorum. Eğer olursa kadromuza katıp transfer dönemini kapatacağız."
 

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'dan Ersun Yanal'a mesaj


Muharrem Usta, ligin ikinci yarısında yeni transferlerle birlikte başarısızlığın kabullenilemeyeceği bir ortamda olduklarını söylerken, Ersun Yanal'a da bir mesa gönderdi. "İlk devre gösterdiğimiz bir duruş var. Benim yerimde muhtemelen başkası olsa hoca ile yolları ayırmıştı. Ben Trabzonspor'un başarılı olamamasını tek başına hoca ile alakalı düşünecek kadar saf birisi değilim. Tarihten gelen bir sorunla karşı karşıyayız. Ben istemez miyim göreve geldiğimde şahane bir iskelet olsun. İskelet oluşturmak kolay değil. Yeni transferlerle ikinci yarıda farklı Trabzonspor'un olması lazım. Ancak bu andan itibaren başarısızlığı kabul etme şansımız yok."


Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'dan Mehmet Ekici'nin Beşiktaş'a transferini açıkladı


Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kadro dışı bırakılan Mehmet Ekici transferiyle ilgili merak edilenleri yanıtladı ve yıldız futbolcu için Beşiktaş'la anlaştıklarını söyledi.

"Ben başkan seçildiğimde Mehmet ciddi sorunları olan bir futbolcuydu. Duygusal bir oyuncumuz. Ben ona baba gibi davrandım ve onun Trabzon'da kalmayacağını gördükten sonra hiç üzerine gittim. Ona sordum. Mehmet ne istiyorsun dedim. Ayrılmak istiyorum dedi. Olabilir! Ben onu kalması için motive etmeye çalıştım."

"MEHMET EKİCİ GÖNLÜM FENERBAHÇE'DE AMA BEŞİKTAŞ DA OLUR DEDİ"

Mehmet Ekici ben ayrılacağım dedi. İstanbul veya Avrupa'ya ama öncelik İstanbul dedi. Mehmet Ekici ben Beşiktaş'a gitmem demedi. Asla! Ancak gönlü ilk önce Fenerbahçe'den yanaydı, bunu gördüm. Mehmet Ekici bana önceliğim Fenerbahçe ama Beşiktaş da olur dedi."

"MEHMET EKİCİ, BABASI VE MENAJERİ ETİK DAVRANMADI"

"Niçin dedim bunu yaptınız? Yanlış anlaşılma oldu dedi menajeri. Hayır! Siz yanlış yaptınız. Olayı anlatayım. Mehmet Ekici bizim oyuncumuz ve Advocaat izin almadan arayıp görüşmek istemiş. Hiç hoşuma gitmedi bu. Sonra beni aradılar. Fenerbahçe ile anlaştık dediler. Bu arada öğreniyorum ki, Almanya'da da Beşiktaşlılar ile görüşmüşler. Bana verdikleri sözü tutmadılar. Çünkü Mehmet Ekici'nin İstanbul'a transferinde ben öncülük edecektim ama benden habersiz davrandılar."

MUHARREM USTA: "MEHMET EKİCİ KONUSUNDA BEŞİKTAŞ'LA ANLAŞTIM"

"Mehmet Ekici konusunda Beşiktaş'la kulüp olarak anlaştık. Bunu buradan açıklıyorum. Zaten bu polemiklerden sonra Mehmet'in bana faydalı olma ihtimali yok. Türkiye'nin başka işi yok sürekli Mehmet. Biz kulüpler olarak Beşiktaş'la, Trabzonspor'un menfaatine fayda sağladığı için anlaştık. Benim Beşiktaş'la yaptığım anlaşma, Fenerbahçe'ye oranla Trabzonspor için daha faydalı. Bu konu kapandı ve ben Fenerbahçe'ye de ilettim. Artık bu iş kapansın."
 

Mehmet Ekici'nin Fenerbahçe ve Beşiktaş'a son dakika transfer haberleri


Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Mehmet Ekici transferinde tüm gerçekleri TRT Spor canlı yayında açıkladı ve şunları söyledi: "Mehmet Ekici, Beşiktaş'a giderse orada oynar. Eğer anlaşmazsa kadro dışı kalacak. Eğer Beşiktaş'la anlaşmazsa Trabzonspor 2 milyon euro'yu kaybetmez. Kimsenin merakı olmasın."

"GALATASARAY KONUSU"

"Galatasaray, Mehmet Ekici için devreye girdi. Ben, Dursun Bey'e çok teşekkür ettim, bari Galatasaray girmesin bu işe dedim."

ADVOCAAT VE ŞENOL GÜNEŞ'E UYARI

Muhabirlerin ısrarlı soruları nedeniyle Advocaat'ın Mehmet Ekici ile ilgili açıklamalar yapmak durumunda kaldığını söyleyen Muharrem Usta, uyarılarda bulundu.

Dirk Advocaat ve Şenol Güneş'e seslenen Muharrem Usta, "Lütfen artık birbirimizin oyuncuları hakkında konuşmayalım. Advocaat'ı sorularla tahrik ediyorlar, konuşuyor. Şenol Güneş de stadımıza ismin verdiğimiz, bizim için değerli bir isim." ifadelerini kullandı.
 

Caceres transferi neden gerçekleşmedi?


Caceres transferinin gerçekleşmeme nedenini açıklayan Muharrem Usta, "Caceres'in aşil sakatlığında zamana ihtiyacı vardı ama bizim onu bekleyecek zamanımız yoktu. Ben Caceres'in transferini çok istedim. Maaşında da anlaştım. Oynamazsa para almayacaktı. Sonuç olarak takıma katkısı gecikeceği için Caceres'in transfer edilmemesinin daha doğru olacağına karar verdik." ifadelerini kullandı.

Öte yandan diğer transfer iddialarına da açıklık getiren Muharrem Usta, "Omar Abdulrahman'ı transfer edeceğimiz haberleri gerçeği yansıtmıyor." diye konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)