comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Muharrem Usta: 'Mehmet Ekici, Beşiktaş'a yakın'

14 Ocak 2017, Cumartesi 09:49
Muharrem Usta: 'Mehmet Ekici, Beşiktaş'a yakın'

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Mehmet Ekici transferiyle ilgili önemlki açıklamalarda bulundu. Son dakika Trabzonspor transfer haberleri.

FutbolArena - Süper Lig'in ikinci yarısına Bursaspor deplasmanında aldığı kritik galibiyetle başlayan Trabzonspor'da Mehmet Ekici'nin kadro dışı bırakılması gündem yarattı. Bordo mavili kulübün başkanı Muharrem Usta, milli futbolcunun transferiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 

Mehmet Ekici, Beşiktaş'a mı Fenerbahçe'ye mi transfer olacak?


Hürriyet'e konuşan Muharrem Usta, "Mehmet Ekici tranfseri büyük camialar arasında sorun yaratacak bir olaya dönüşmemeli. Mehmet ile bir araya geldik. Kendisine transferde önceliklerinin ne olduğunu sordum. Mehmet bize İstanbul'da futbol oynamak istediğini, önceliğinin de sırasıyla Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray olduğunu ifade etti. Ben de ona Trabzonspor menfaatlerini de gözeterek transfere yön vereceğimi söyledim.

"MEHMET BENİ DİNLEMEDİ"
Mehmet'e 'Fenerbahçe ile aramızda bazı sorunlar var. Yeni bir gerilimin fitilini ateşleme' dedim. Ancak Mehmet bu süreçte kulüpten izin almadan bir takım demeçler verdi. Bu demeçleri göz önüne alarak hocamızdan Mehmet'i Bursaspor maçında kadro dışı bırakmasını talep ettim. Mehmet benim isteğimle bu maçta kadro dışı kaldı.Yarın (Bugün) İstanbul'da onunla tekrar bir araya geleceğim

Bu transferde önceliğimiz birinci olarak Mehmet'in isteği, ikinci olarak ise Trabzonspor'un menfaatleri. Ben Mehmet'e 'Menajerleri bir tarafa bırak, bu transferi bizzat ben üstleneceğim' dedim ama buna rağmen kendisi bir takım demeçlerde buludu. Camialar arasında sorun yaratacak bu açıklamalara asla izin vermem.

"TRABZON'DA DA KALABİLİR" 

Trabzonspor menfaatleri göz önüne alınırsa Menhmet Ekici transferi bizim açımızdan Beşiktaş'a çok daha yakın görünüyor. Ancak Mehmet sezon sonuna kadar Trabzon'da da kalabilir. Bunu önümüzdeki günlerde yapacağımız görüşmeler belirleyecek.

Bizim Trabzonspor olarak önceliğimiz camialar arasında sorun yaratmadan tranfseri çözmek ve kulüpler arasında yeni bir gerilim yaratmanın önüne geçmek.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)