comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Muharrem Usta, Ersun Yanal'ın yeni sezon planını açıkladı - Trabzonspor Haberleri

17 Mayıs 2016, Salı 20:14
Muharrem Usta, Ersun Yanal'ın yeni sezon planını açıkladı - Trabzonspor Haberleri

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kulübün yeni sezon planları ve Ersun Yanal hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de kötü bir sezon geçiren Trabzonspor'un başkanı Muharrem Usta, kulübün gidişatı hakkında LİG TV'ye özel açıklamalarda bulundu.
 

Muharrem Usta'dan Trabzonspor açıklaması


Gelecek sezon planlamasını açıklayan Muharrem Usta "Yeni sezona son yılların en düşük bütçesiyle hazırlanacağız. Yeni bir yola çıkmak zorundayız. 160 milyon liralık bütçeyi 55 milyon lira'ya düşürerek ihtiyacımız olan transferleri yapacağız." ifadelerini kullandı.
 
273263-haber
 

Muharrem Usta'dan Ersun Yanal açıklaması


Ersun Yanal'ın teknik direktörlük koltuğuna getirilmesi hakkında konuşan Usta, "Ersun Yanal kararını 5 saat süren yönetim toplantısında oy birliği ile verdik. Bütün camiada farklı düşünceler olabilir ama artık karar verdik. Bütün camianın bu karara destek vermesini bekliyoruz. Birinci dönemiyle ilgili olarak genelde olumlu bir tablo var. Ersun Yanal ile her şeyi masaya yatırdık. Ersun Yanal gibi tecrübeli bir hocayla yarım kalmış bir işi tamamlamak için yola çıktık." açıklamasını yaptı.
 

Trabzonspor'dan hangi oyuncular gönderilecek?


Kulüpten gönderilecek oyuncuların belirlendiğini açıklayan Muharrem Usta "Ersun Yanal ile futbolcu kadrosu konusunda anlaşarak bir liste hazırladık. Bir farkla aynı isimlerde mutabık olduk. Buna göre belirlediğimiz isimlerle yollarımızı ayıracağız. 25 kişilik kadronun 15'i kesin oynayabilecek düzeydeki futbolculardan oluşacak. 5 oyuncu ise kadroyu destekleyecek düzeyde olacak. Kalan 5 oyuncu da altyapıdan gelen genç oyunculardan oluşacak. Şu anda mevcut yapıda 5 ila 8 oyuncuya ihtiyacımız var. Bunların hepsinin doğrudan oynayacak futbolcu olması lazım. Önümüzde 40 gün var. Hiçbir işle uğraşmadan satma, kiralama, alma işini halletmemiz lazım." sözlerini sarf etti.
 

Muharrem Usta'dan Onur Kıvrak açıklaması


Onur Kıvrak'ın kulüpten ayrılacağı iddialarına cevap veren Muharrem Usta "Onur bizim için Trabzonspor ile sembolleşmiş birisidir ancak ne Onur, ne bir başkası ne Muharrem Usta bu kulübün üstündedir. 'Önce Trabzonspor.' diyerek takım ruhunu kemikleştirecek bir ekiple yeni yolculuğa çıkmak zorundayız. Onur ile de bunu konuştum. Onur şampiyonluğa gidebilecek bir Trabzonspor içinde sonununa kadar kalmak isteyen bir oyuncudur. Bundan sonraki dönemde Trabzonspor'un üstünde Allah'ın bir tek kulu olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!