comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Muharrem Usta camiaya ve taraftarlara seslendi - Trabzonspor Haberleri

23 Mayıs 2016, Pazartesi 11:26
Muharrem Usta camiaya ve taraftarlara seslendi - Trabzonspor Haberleri

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, camianın omuz omuza önce yeni stadına sonra yeni bir geleceğe yürüyeceğini ifade etti.

Muharrem Usta, Trabzonspor dergisinin mayıs sayısında, "Avni Aker de bizimle geliyor" başlıklı yazısıyla taraftarlara seslendi.

Veda etmeye hazırlandıkları Hüseyin Avni Aker Stadı'nın evleri, barkları ve sığındığı limanları olduğunu belirten Usta, "Trabzonspor'umuz orada efsane oldu. Bir çağı orada kapattı. Yeni bir çağı orada başlattı. Anadolu'dan yükselen futbol aşkını Türkiye'ye, ardından bütün dünyaya yaydı. Kökleri Trabzon'da olan bir çınar ağacı gibi büyüdü, fırtınaya dönüştü. Avni Aker, her Trabzonsporlu için şanlı mazimizin ismidir artık. Orada kimimizin çocukluğu, kimimizin gençliği var. Sevinç, heyecan, hüzün... Bir insanın yaşayabileceği pek çok şeyi yaşadık Avni Aker'de." ifadelerini kullandı.

Usta, her vedanın hüzünlendirdiğini ama bu vedanın, yeni bir yolculuğun başlangıcı olacağını vurgulayarak şunları kaydetti: 

"Belki çileli olacak ama olacak. Göreve geldiğimizden bu yana Trabzonspor'un yeni bir yolculuğa başladığını vurguluyorum. Akyazı Stadı ve Avni Aker'e veda, bu yolculuğun en önemli etaplarından biri, hatta bir kalkış noktasıdır. Şunu unutmayın değerli Trabzonsporlular: Biz Avni Aker'i arkamızda bırakarak gitmiyoruz. Aksine yeni evimize taşınırken Avni Aker'de biriktirdiğimiz ne varsa onları da alıp gidiyoruz. 'Dün dünde kaldı' anlayışıyla değil, dün öğrendiklerimiz ve edindiklerimizi yeni mekanda yeniden ve daha güçlü söylemeye gidiyoruz. Başka bir çağın kapısını aralamaya gidiyoruz. Yaşadıklarımızı, tecrübelerimizi, hatıralarımızı, tarihimizi ve geçmişimizi asla unutmadan, yeni bir şeyler söylemeye ve üretmeye gidiyoruz. Bu değişim, eskiyi gönlünde taşıyan ama eskisinden çok daha güçlü bir Trabzonspor'un habercisidir."

Bu yolculukta taraftarların kendilerini yalnız bırakmayacağına inandıklarını vurgulayan Usta, "Akyazı'daki kombine satışlarında Trabzonsporumuza gereken desteği vereceğinizi biliyoruz. Biz de bu yeni yolculukta Trabzonsporumuzu her anlamda, gerek takım gerek ekonomi gerekse itibar anlamında iyi yerlere taşımak için gayret gösteriyoruz. Evet, bugün hep beraber ayağa kalkma vaktidir. Trabzonspor camiası omuz omuza önce yeni stadına sonra yeni bir geleceğe yürüyecektir, şimdiden kutlu olsun." değerlendirmesinde bulundu.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!