comScore

Muharrem İnce Passolig'i neden kaldıracağını açıkladı! (Passolig kalkacak mı?)

16 Mayıs 2018, Çarşamba 22:42
Muharrem İnce Passolig'i neden kaldıracağını açıkladı! (Passolig kalkacak mı?)

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, daha önceden Cumhurbaşkanı olması halinde Passolig'i kaldıracağını söylerken, Fox TV'ye konuk olduğu yayında bunun gerekçelerini anlattı. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de 2018/19 sezonunda Passolig konusunda CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce yeni açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce daha önce yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı olması halinde Passolig'i kaldıacağını söylerken, bu konu hakkında yeni ifadeler kullandı. 


Passolig kalkıyor mu?


Fox TV'nin konuğu olan CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Süper Lig'de Passolig'i neden kaldıracağı hususunda şu açıklamaları yaptı:

"BUNUN 2 SEBEBİ VAR:"
Passolig'i kaldıracağım dememin 2 sebebi var. Passolig yandaşa kaynak aktarmak ve stadyumları terbiye etmek için çıkarıldı. Ben Passolig'i kaldıracağım ve 1 yıl sonra bakacağım eğer beni yuhalıyorlarsa onları polis gücüyle susturmak yerine, dönüp kendime bakacağım. Kendime tedbir uygulayacağım."
 

Passolig nedir, ne işe yarar?


Passolig Kart sahibi olan sporseverlerin maç biletleri, kartlarına otomatik olarak yükleniyor. Kombine biletler de artık Passolig Kartlarına tanımlanıyor. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresine ve cep telefonuna gönderiliyor. Ayrıca kart sahipleri maç günleri stadyumlarda konumladırılan el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabiliyor. Kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

Taraftarların Passolig Kart ile kazandıkları avantajlar yalnızca futbol müsabakaları ile sınırlı kalmıyor. Anlaşmalı şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanılabilen Passolig Kartlarla kişiye özel kampanyalardan da yararlanılabiliyor. Ayrıca isteyen taraftarlar Passolig Kartlarını kredi kartı olarak da tercih edebiliyor.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"