comScore

Muharrem İnce ne dedi? Muharrem İnce seçim sonrası açıklaması

25 Haziran 2018, Pazartesi 12:44
Muharrem İnce ne dedi? Muharrem İnce seçim sonrası açıklaması

Muharrem İnce'nin beklenen basın toplantısı gerçekleştirdi. 24 Haziran Seçimleri'nde %30,7 oy alan Muharrem İnce basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Muharrem İnce neler dedi? Muharrem İnce tehdit mi edildi? Muharrem İnce'nin Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sözleri

FutbolArena - Muharrem İnce'nin beklenen basın toplantısı gerçekleştirdi. CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, bugün basın toplantısı düzenledi. Muharrem İnce, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimi sonucuyla ilgili neler dedi. Muharrem İnce'den Recep Tayyip Erdoğan açıklaması

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, basının karşısına geçti. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim sonrası canlı yayında açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce, tehdit edildi mi? Muharrem İnce neden konuşmadı? Muharrem İnce, CHP için neler dedi? Detaylar haberimizde.
 

Muharrem İnce'nin seçim sonrası basın toplantısı 


15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. Bir kere bu hedefimiz bu 15 milyonu 30 milyon yapmak. Birinci hedefimiz bu. Bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir, buna inanıyorum. Bunun için uğraşacağım, bunu herkesin böyle bilmesi lazım.
 

Muharrem İnce'nin AK Parti açıklaması


Sayın Erdoğan, lütfen artık bugünden sonra AK Parti Genel Başkanı gibi davranmayınız. 81 milyonun cumhurbaşkanı olunuz. Benim sloganımı kullanmanızı tavsiye ederim. Artık hepimizin cumhurbaşkanı olun. Bu gerginliğe son verin, kucaklayın milleti. Ben seçilseydim öyle yapacaktım. AK Parti genel merkezine gelip sizin çayınızı içecektim. AK Partilileri kucaklayacaktım. Sayın Erdoğan'dan bunu bekliyorum.
 

Muharrem İnce neden konuşmadı?


Bu seçimi ilan edilme biçiminden, sonuçların açıklanmasına kadar her şeyiyle adaletsiz bir seçim olmuştur. Seçime kan bulaşmıştır. Suruç'ta ve Erzurum'da yaşananlar bu seçimi, kanun bulaştığı seçim olarak tarihe geçmiştir. Seçim sonuçlarına dönük elbette açıklanmaya muhtaç noktalar bulunmaktadır.
16 Nisan'da hayır ve evet bloku olarak bir şekillenme ortaya çıkmıştı. Bu seçimde hayır blokunun, 16 Nisan'ın gerisinde bir oy alması açıklanmaya muhtaçtır. Seçim sürecinde oylara müdahale edildiğini, sandıklarda usulsüzlükler yaşandıklarını gördük. Görevli arkadaşlarımız bunlarla mücadele ettiler.

Seçimde her sandıkta ıslak imzalı tutanak tutulur. Altında bizim görevlilerimizin imzası bulunur. Bizim için gerçek seçim sonuçları bu tutanaklarda yazan rakamlardır. Görevlilerimizin bize ulaştırdıkları tutanaklarda, YSK'nın açıkladığı oranlar ve rakamlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Olan farklılıklar toplam sonucu değiştirecek nitelikte değildir. Dolayısıyla seçim sonuçlarını kabul ediyorum

"MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Türkiye demokratik değerlerle bağını koparmıştır. Türkiye 143 yıldır sürdürdüğü parlamenter sistemle bağını koparmıştır. Toplumsal barışımızı tehdit eden faktörler iş başında olmaya devam edecektir. Tam anlamıyla bir tek adam rejimine geçilmiştir. Sistemin içinde bir mekanizma yoktur. Geleceğimize dair her zaman büyük endişelerimiz ve kaygılarımız olmaya ne yazık ki devam edecektir. Biz mücadele etmeye, halkımızla bütünleşmeye devam edeceğiz. Bu seçim sürecinde yaklaşık her 3 vatandaşımızdan birinin onayını almış biri olarak, tüm vatandaşlarımın takdirini kazanma mücadelemi sürdüreceğim.
 

CHP oy oranı kaç? 2018 seçimlerinde CHP kaç milletvekili çıkardı? (CHP İstanbul, Ankara, İzmir oy oranı 24 Haziran)


24 Haziran genel seçimleri tamamlanırken CHP oy oranı merak ediliyor. CHP oy oranını farklı mecralardan takip edebileceğiniz gibi genel sonuçları haberimizde sizlere aktarıyoruz. İşte CHP 2018 seçim sonuçları

CHP Türkiye Geneli Oy Oranı: 21,47
CHP İstanbul Oy Oranı: 
CHP Ankara Oy oranı
CHP İzmir Oy Oranı:


146 Milletvekili çıkartan CHP, Türkiye genelinde toplam 11.036.013 oy aldı.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"