comScore

Muharrem İnce bedelli askerlik konusuna yeşil ışık yaktı (Son dakika bedelli askerlik)

15 Haziran 2018, Cuma 19:17
Muharrem İnce bedelli askerlik konusuna yeşil ışık yaktı (Son dakika bedelli askerlik)

Son dakika bedelli askerlik açıklaması. CHP Cumhurbaşkan Adayı Muharrem İnce katıldığı bir canlı yayında bedelli askerlik konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik son dakika açıklamaları. Bedelli Askerlik 2018 gelişmelerini merak edenler için Bedelli Askerlik  son dakika açıklaması geldi. Bedelli Askerlik yaş sınırı ve Bedelli Askerlik ücretini merak edenler için Bedelli Askerlik 2018 gelişmelerini haberimizde derledik. 

FutbolArena - 24 Haziran'da yapılacak erken seçim öncesinde hükümet ve mühalefet partilerinden peş peşe bedelli askerlik açıklamaları geliyor. Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik son dakika. Muharrem İnce son dakika yaptığı açıklama ile bedelli askerlik konusuna yeşil ışık yaktı. Muharrem İnce bedelli askerlik düşüncesi olumlu yönde olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkan Adayı Muharrem İnce katıldığı bir canlı yayında son günlerin tartışma konusu olan bedelli askerlik konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce binlerce bedelli askerlik bekleyen vatandaşlarımıza yeşil ışık yaktı.


Muharrem İnce'den bedelli askerlik açıklaması


İŞTE O AÇIKLAMA;
''Benim içime sinmiyor ama toplumun gerçeği bu. Eğer toplumsal mutabakat olursa, paranın üçte biri er olarak askere gidenlere, üçte biri şehit ailelerine ve gazilere, üçte biri de savunma sanayine gidecek. Bu konuda mutabakat oluşursa bedelli askerliğe onay verebilirim.''
 

Bedelli askerlik şartları neler?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)