comScore

Muharem İnce hangi takımlı? (Muharrem İnce kimdir, nereli?)

04 Mayıs 2018, Cuma 11:56
Muharem İnce hangi takımlı? (Muharrem İnce kimdir, nereli?)

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce hangi takımı tutuyor? Muharrem İnce'nin adaylığının açıklanmasının ardından merak edilen soruları sizler için yanıtlıyoruz. Muharrem İnce kimdir, nereli, kaç yaşında gibi bilgilerin yanında Muharrem İnce hangi takımlı sorusunun cevabını da haberimizde bulabilirsiniz.

Muharrem İnce CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasıyla Muharrem İnce resmen Cumhurbaşkanı adayı oldu. Bu gelişmenin ardından Muharrem İnce kimdir, kaç yaşında gibi sorularla birlikte Muharrem İnce evli mi, çocuğu var mı ve Muharrem İnce aslen nereli soruları sorulmaya başlandı. Bir diğer merak edilen konuysa Muharrem İnce hangi takımlı konusu oldu. 

Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adyaı olduktan sonra neler söyledi? (4 Mayıs 2018)
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sahneye davet ettiği Muharrem İnce, " 'Parti üyesinden, genel başkanından cumhurbaşkanı adayı olmaz' dediniz. Buna hep katıldım. Milletin isteği, Allah'ın izni ile 25 Haziran'da cumhurbaşkanı olacağım. Sadece bu salonun değil, 80 milyonun, MHP'lilerin, CHP'lilerin, alevilerin, sünnilerin, HDP'lilerin, Kürtlerin, SP'lilerin, herkesin cumhurbaşkanı olacağım. Size rozetimi emanet ediyorum, ben tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağım." dedi.

Birlik mesajı veren İnce, "24 Haziran'da fetret dönemini hep birlikte bitireceğiz. Tek olan hepimizindir. Bayrak tek, vatan tek, 80 milyonundur. Atatürk kurucumuz, kurtarıcımız tek, 80 milyonundur. Cumhurbaşkanı o da tek, AK Partili, CHP'li cumhurbaşkanı olmaz, cumhurbaşkanı partisiz olur, tarafsız olur." ifadelerini kullandı.


 

Muharrem İnce hangi takımlı? Muharrem İnce aslen nereli? 


Yalova doğumlu olan Muharrem İnce, Elmalık köyünde dünyaya geldi. 4 Mayıs 1964 doğumlu olan Muharrem İnce'nin babasının ismi Şerif, annesinin adı Zekiye'dir. Muharrem İnce eğitim hayatını tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu ve Fizik Öğretmeni olarak göreve başladı.

Birçok lise ve dershanelerde fizik öğretmenliğinin yanı sıra müdürlük de yapan Muharrem İnce, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı, Yalovaspor Basın Sözclüğü, CHP Yalova İl Başkanlığı ve CHP Parti Meclisi Üyeliği görevlerinde de bulundu.  Muharrem İnce evli ve 1 çocuk babasıdır.

Muharrem İnce, Yalovaspor'da yöneticilik yapması dışında Sakaryaspor taraftarı olarak da biliniyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"