comScore

Muhammed bin Salman'ın sabrı taştı! "Başka bir kulübü satın alabilir"

15 Mayıs 2020, Cuma 22:20
Muhammed bin Salman'ın sabrı taştı!

Premier Lig yönetiminden Muhammed bin Salman'ın Newcastle'ı satın alması için bir türlü onay çıkmaması nedeniyle Suudi Prens tepkili. Salman'ın farklı bir kulübü satın almayı düşündüğü iddia edildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Muhammed bin Salman'ın uzun süredir Newcastle'ı satın alma projesinde sürecin uzaması Suudi Prens tarafından fikir değiştirme aşamasına kadar yol açtı. 300 milyon sterlin karşılığında Newcastle'ı satın almak isteyen Muhammed bin Salman'a henüz Premier Lig yönetiminden onay çıkmadı. 

Korsan yayın vb. iddialardan dolayı Premier Lig yönetiminin bu satışa onay vermediği İngiliz basınında sıkça yer alırken, Muhammed Bin Salman'ın bu durumdan sıkıldığı ve Newcastle'ı satın almaktan vazgeçebildiği belirtildi. 
Muhammed bin Salman'ın üzerindeki dolandırıcılık ve korsan yayıncılığı iddiaları nedeniyle Premier Lig yönetimine satışın gerçekleşmemesi için baskı yapıldığı iddia edilmişti. 
 

Muhammed Bin Salman kimdir?


Muhammed bin Selman bin Abdülaziz el-Suud, Suudi Arabistan veliaht prensi, savunma bakanı ve Kral Selman'ın oğlu. Muhammed ayrıca Suud Kraliyet Mahkemesi başkanı ve Ekonomik İşler ve Kalkınma Konseyi başkanıdır. Babası Kral Selman'ın tahtının arkasındaki güç olarak tanımlanmıştır.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"