comScore

Muhalefetten bedelli askerlik açıklaması (2018 bedelli askerlik çıkacak mı?)

24 Mayıs 2018, Perşembe 00:18
Muhalefetten bedelli askerlik açıklaması (2018 bedelli askerlik çıkacak mı?)

Bedelli askerlik konusunda son dakika gelişmesi. 2018 bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik neden çıkmıyor? Bedelli askerlik yasası meclikten geçti mi? Son günlerde siyasi partilerin 1 numaralı konusu bedelli askerlik konusunda tüm gelişmeler haberimizde. 

FutbolArena - 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde binlerce vatandaşın beklentisini oluşturduğu bedelli askerlik konusunda muhalefet cephesinden yeni bir açıklama daha geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, bedelli askerlik konusunda görüşlerini Fox Tv'de açıkladı. 2018 bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlikte son dakika gelişmeleri haberimizde.


Bedelli Askerlik 2018 son dakika haberleri


Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu katıldığı bir programın canlı yayınında son günlerin popüler konusu bedelli askerlik konusunda görüşlerini belirtti. Temel Karamollaoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

''Zengin, fakir herkesin bir ay temel askerlik eğitimi almasını uygun görüyorum. Böylece bedelli askerlik tartışmaları ortadan kalkar.''


Bedelli askerlik ücreti ne kadar?


Bedelli Askerlik bugüne kadar 10 kez çıkarıldı. Cumhuriyet tarihinde Bedelli Askerlik 1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yıllarında çıkarıldı. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaşından gün almış ve 30 bin TL tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmışlardır.

Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuşlardır. 2 Aralık 2014 tarihinde ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişleridir. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"