comScore

Galatasaray Galatasaray

Mourinho rövanşı Terim ile vurarak aldı!

28 Şubat 2014, Cuma 10:49

Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, Galatasaray maçı sonrası Mancini'den rövanşıTerim ile vurarak aldı.

FutbolArena - Chelsea'nin sivri dilli hocası Mourinho, Mancini'nin geçmişte İnter içinsöylediği sözleri affetmedi.  Mourinho, Mancini'yi "bu takım Fatih Terim'intakımı" diyerek vurdu.

Galatasaray maçı sonrası Mourinho, bir gazetecinin"geçen sezonki Galatasaray ile bugün karşılaştığınız Galatasaray arasındaki farkneydi" sorusuna Portekizli hoca, "Geçen yıl takımı Fatih Terim kurdu. Ve iyi birtakım kurmuştu. Bu yıl da Fatih Terim'in kurduğu takımla karşılaştık"dedi.
Mourinho'nun bu sözlerin arkasındaki esas nedenlerden biriysegeçmişte Mancini'nin Inter için söylediği sözlerdi. Inter'i Mourinho'yabırakarak Manchester City'nin yolunu tutan Mancini, Mourinho'nun Inter'dekazandığı başarılar için kendine pay çıkarmıştı.

Mancini bir soruüzerine  "Mourinho, Inter'de  Şampiyonlar Ligi'ni kazandı, çünkü iyi bir takımdevraldı. Benim tarafımdan inşa edilen, güçlü bir düşünce yapısına sahip birtakımın başına geçti. Inter, gittiğimde çok kötü bir futbol oynuyordu ve bunudeğiştirdik" demişti.

Mancini'nin bu açıklamasını hafta içinde "komik"olarak değerlendiren Mourinho, bu Mancini'ye bir kez daha "Bu takım FatihTerim'in takımı" diyerek yanıt verdi.

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.