comScore

FutbolArena TV

Montero: "Her oyuncu 11'de oynamak ister, elimden geleni yapacağım"

18 Ekim 2020, Pazar 15:05

Beşiktaş'ın Atletico Madrid'den kiralık olarak kadrosuna kattığı Francisco Montero, basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Montero transferden sonra gözlüğü çıkarma sebebini açıkladı.

"BEŞİKTAŞ BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ADIM"
"Beşiktaş'a gelmek kariyerim için atılmış büyük bir adım. Menajerim teklifi söylediği zaman düşünmeden kabul ettim. Başka takıma gitmek istemedim. Başarılı bir şekilde kariyerime devam etmek istiyorum. Burada olduğum için çok mutluyum."

"GÖZLÜK SAHADA GÖRÜŞ AÇIMI DARALTTI"

"Gözlükle oynamayı denedim ancak rahatsız etti. Görüş açımı daralttığı için çıkarmaya karar verdim. Takım gol yediğinde, özellikle defans oyuncuları ve kaleciler hatalı bulunur ama bu bir takım çalışması. Gol yediğimiz ve attığımız zaman bütün takımın kolektif çalışmasıyla yapıyoruz. Bunu daha iyi bir seviyeye çıkarmamız gerek."

BEŞİKTAŞ'TA KALMAK İSTER MİSİN?

"Sezon sonu Beşiktaş'ta kalmam gündeme gelirse konuşabiliriz. Şimdi bunu konuşmak için çok erken. Önümüzdeki hafta oynayacağımız maça odaklandım. Her oyuncu ilk 11'de oynamak ister. Ben elimden geldiğince en iyi şekilde çalışmalarımı devam ettiriyorum. Hocam en iyi iki stoperi seçecek ve oynatacak."

Montero, Süper Lig ile La Liga'yı kıyaslarken yaptığı açıklamada ise "İspanya'da taktiğe dayalı bir oyun oynanıyor. Türkiye'de ise biraz İngiltere'ye benzer şekilde, fiziğe dayalı hızlı bir oyun oynanıyor." dedi.
 

Beşiktaş Videoları