comScore

Moldova Teknik Direktörü Engin Fırat'tan Fransa maçı sonrası hakem isyanı

15 Kasım 2019, Cuma 18:22
Moldova Teknik Direktörü Engin Fırat'tan Fransa maçı sonrası hakem isyanı

Euro 2020 elemelerinde Fransa'nın, Moldova'yı 2-1 mağlup ettiği maçın ardından Moldova Teknik Direktörü Engin Fırat, hakem Mazeika'nın kararlarına tepki gösterdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Moldova Teknik Direktörü Engin Fırat, Fransa maçı sonrasında Litvanyalı hakem Mazeika'nın verdiği kararlara tepki gösterdi. 

"EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALAMADIK"
Oyuncularımla gurur duyuyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Harika mücadele ettiler. Ancak emeklerimizin karşılığını alamadık. Fransa'nın ilk golünde açık bir faul vardı. Giroud'un net bir faulü vardı ve gol geçersiz sayılmalıydı. 

"HAKEME ÖFKELİYİM!" KURALLAR HERKES İÇİN AYNI OLMALI"

Engin Fırat, "Küçük bir ülke olduğumuzu biliyoruz ama bu bize karşı adaletsiz davranılacağı anlamına gelmez. Kurallar herkes için aynı olmalı. Hakem Mazeika'ya bu yüzden öfkeliyim. Neredeyse 500 mesaj aldım. Herkes aynı şeyi söylüyordu. Maalesef hakemin yanlış kararlarından dolayı kaybettiğimiz bir maç oldu." diye konuştu. 

Fransa, Moldova karşısında 2-1 galip gelerek grupta 22 puanla liderliğe yükseldi. Fransa'ya galibiyeti getiren golleri Varane ve penaltıdan Giroud kaydetti. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)