comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Metin Diyadin'e tuvalet cezası! "İzin almıştım"

04 Ekim 2019, Cuma 13:14
Metin Diyadin'e tuvalet cezası!

Ankaragücü Teknik Direktörü Metin Diyadin, Gençlerbirliği maçında kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle aldığı cezanın perde arkasını anlattı.

FutbolArena - Süper Lig'in 6. haftasında oynanan Ankaragücü - Gençlerbirliği maçında kırmızı kart gördükten sonra tribüne gönderilen Ankaragücü Teknik Direktörü Metin Diyadin, devre arasında soyunma odalarının olduğu koridorda tuvalete gitmek için izin almasına rağmen 4 maç ceza aldığını açıkladı. 

"TUVALETE GİTMEK İÇİN İZİN İSTEMİŞTİM"
Viralspor'a konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Metin Diyadin, "Pinto'ya çok sert bir faul yapıldığı düşüncesiyle tepki olarak saha kenarında koşarken, birkaç saniyeliğine oyun alanına girip çıkmışım. Hakem Ümit Öztürk de görmüş, yeni kurallar gereği kırmızı kartla cezalandırıldım. Ben de kurallar gereği tribüne çıktım. Devre arası oldu. Tuvalet ihtiyacımı gidermek istedim. Seyirciler arasından yukarıdaki tuvaletlere gitmem zordu.

Soyunma odalarının koridorunda bulunan tuvaleti kullanmak için izin istedim. Akreditasyon sorumlusu “Tabi hocam kullanabilirsin” dedi. Ama ben kuralları bilen biriyim. Tecrübemiz var, bir görevli eşliğinde gidip gelmek istediğimi söyledim. Maçın temsilcisinden de gerekli izni aldım. Görevli eşliğinde gittikten sonra, dönüşte hakem ile karşılaştım. Hakeme “Beni niye oyundan attın” diye sordum, cevap vermedi. Hakeme tuvalete gitme olayı anlatılmadığından, kuralları ihlal ettiğim şeklinde rapor hazırlamış. Sonucunda bir maç kırmızı karttan, 4 maç da bu ihlalden dolayı ceza verilmiş." dedi.

Son dakika Ankaragücü Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.