comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Metin Diyadin: 'Lavaboya gittim diye 4 maç ceza verdiler'

22 Aralık 2020, Salı 15:42
Metin Diyadin: 'Lavaboya gittim diye 4 maç ceza verdiler'

Teknik direktör Metin Diyadin, Ankaragücü'nü çalıştırdığı dönemde aldığı cezayla ilgili dikkat çeken detayları anlattı.

FutbolArena - Süper Lig'de geçtiğimiz sezon Ankaragücü'nü çalıştıran teknik direktör Metin Diyadin, Gençlerbirliği ile oynanan maçta oyundan atılması sonrası aldığı cezayla ilgili detayları anlattı. Radyo Gol'e konuşan Metin Diyadin, lavaboya gittiği için kendisine 4 maç ceza verildiğini açıkladı.

"TUVALETE GİTTİĞİM İÇİN 4 MAÇ CEZA VERDİLER"
"Gençlerbirliği maçıydı. Saha kenarındaki çizgiyi bir adım geçtiğim için beni oyundan attı. 30. dakikada tribüne çıktım. Devre arasında stat görevlisi içeriye girmemi istedi. Ben de 'içeriye giremem, oyundan atıldım. Yalnız temsilci ile bir konuş da bu kadar seyircinin arasında lavaboya gidemem, lavaboya gitmem için izin versin' dedim. Temsilcilere söyledi ve ben içeriye tuvalete gittim. Kameralarda da bu görünüyor. Dönünce tribüne çıkarken hakeme rastladım. Ben devre arasında tuvalete gittiğim için bana 4 maç ceza verdiler."

"İÇERİDE KAÇ DAKİKA KALDIN HOCAM?"

"Tahkim Kurulu'na giderek savunma yaptım. Hepsine dedim, görüntülerde temsilcilerle lavaboya gittiğim görünüyor. Bana, 'kaç dakika lavaboda kaldınız?' diye sordular. Ben de, "küçük mü, büyük mü diye sorsaydın bari' dedim. Yaklaşık 15 yıldır teknik direktörlük yapıyorum. Ben bu işi bile bile yapacak adam mıyım diye sordum. Kameralarda da temsilciyle birlikte lavaboya gittiğim görünüyor. Hiçbir hakaret olmadan 4 maç ceza verilir mi? 1 maç bile düşürmediler. Çizgiyi ihlal etmekten 1 maç, lavaboya gittiğim için 4 maç ceza aldım. Bana yapılan bu uygulama her teknik adama adaletli bir şekilde yapıldı mı? Eğer hak, hukuk varsa neden herkese aynı uygulama yapılmıyor?"

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"