comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Mehmet Yiğiner istifa şartını açıkladı! '35 milyon TL'

21 Ocak 2019, Pazartesi 12:51
Mehmet Yiğiner istifa şartını açıkladı! '35 milyon TL'

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, kulübe 35 milyon TL bağış yapacak bir başkan adayının çıkması halinde istifa edeceğini açıkladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de aldığı sonuçlarla alt sıralara doğru gerileyen ve maddi açıdan sıkıntılı bir dönemden geçen Ankaragücü'nde Başkan Mehmet Yiğiner, kulübe 35 milyon TL bağış yapacak bir başkan adayının çıkması halinde istifa edeceğini açıkladı. 

"İSTİFA DİLEKÇESİNİ SUNMUŞTUR"
Ankaragücü'nden yapılan açıklama şu şekilde:

"Yönetim Kurulumuz bugün Beştepe Tesislerimizde yapmış olduğu toplantısında gündemdeki konuları değerlendirmiştir.

Yönetim Kurulumuz geçtiğimiz 6 aydan bugüne kadar 100 milyon lirayı aşkın kaynak oluşturup, Kulübümüzün devamlılığı hususunda çalışmalar yapmış, 2019 Ocak ayında ise 6,5 milyon kaynak oluşturup, mevcut futbolcularının alacaklarını ödeyerek takımımızın iskelet kadrosunu korumuştur.

Son dönemlerde gündeme gelen MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanlığı'na aday olma ve 35 milyon lira bağış yapacağını söyleyerek gündem oluşturanlarla ilgili bir değerlendirme yapıldığında ise;

Kulüp Başkanımız Mehmet YİĞİNER, Kulübümüzün önünü açmak ve Ankaragücü'müzün menfaatlerini gözeterek 35 milyon lira bağış yapılması halinde Kulüp Başkanlığını bırakacağına ilişkin istifa dilekçesini Yönetim Kurulumuza sunmuştur."

Son dakika Ankaragücü Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)