comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

İsmail Kartal'dan Joachim Löw sözleri! "Real Madrid veya Barcelona'ya gidiyordum"

04 Ocak 2018, Perşembe 15:45
İsmail Kartal'dan Joachim Löw sözleri!

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, Başkent ekibinden kendi kariyerine kadar birçok konuda önemli sözler sarfetti. 

FutbolArena - Ankaragücü'nün teknik direktörü İsmail Kartal, Başkent ekibiyle yaşadığı çıkışla tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Fenerbahçe'yi 2014-2015 sezonunda çalıştırdıktan sonra dikiş tutturamayan deneyimli futbol adamı Fanatik gazetesine önemli açıklamalar yaptı.


İsmail Kartal'ın Fenerbahçe ve Löw için söylediği sözler


Ankaragücü'nü TFF 1. Lig'de zirveye çıkartan deneyimli çalıştıcı gerek Ankaragücü gerekse kendi kariyeriyle ilgili konuştu.

İsmail Kartal'ın verdiği röportajlardan öne çıkanlar
"ANKARAGÜCÜ YIKILMAZ"

Bazı camialar o kadar büyüktür ki parayla pulla, borçla yıkılmaz. Ankaragücü de böyle takımlardan biri. Sezon başından bu yana yaşadığımız zorlukları bir yönetimimiz, bir ben, bir de futbolcularım bilir. Ancak biz hep birlikte bir söz verdik ve bu takımı ait olduğu noktaya getireceğiz. Sezon başından bu yana ciddi maddi sıkıntılar yaşıyoruz. Birçok oyuncumuz peşinatını bile alamadı, maç başları ödenmedi. Primlerde hala eksikler var. Fakat o kadar karakterli bir oyuncu grubuna sahibim ki bunu hiçbir zaman sorun etmediler. Başkanımız çok iyi niyetli bir insan. Futbolcularım bana ve başkanımıza inanıyor.

"KULÜBÜN ŞU ANKİ BORCU 80 MİLYON TL"

Biliyorlar ki bu kulübe para geldiği takdirde ödemelerini alacaklar. Destek beklemekten başka çaremiz yok. Şu an transfer tahtamız kapalı. Kulübün borcu 80 milyon TL civarında. Mehmet Yiğiner başkan ancak 4 senede buraya kadar indirebilmiş borcu. Transferi açabilmek için 7-8 milyon TL paraya ihtiyaç var.

"TAKIMA ALACAKLARI ÖDENMELİ"

Bu para belki bulunur. Ancak ben her ne kadar transfere ciddi anlamda ihtiyacım olsa da öncelikle bu takımı buraya getiren oyuncularımın alacaklarının ödenmesi daha hakkaniyetli olur. Bu kadar sıkıntıya rağmen bu camiayı sahiplendiler, sorun çıkarmak yerine hep birlikte nasıl başarılı oluruz onu düşünüyoruz.

"AYKUT KOCAMAN İLE HER ŞEY GÜZEL OLACAK"

Fenerbahçe'de Aykut hoca önemli işler yapıyor. Bence sezon sonuna kadar şampiyonluk yarışının içerisinde olacaktır. Yönetimin Aykut hocaya karşı çok ciddi bir desteği var. Sezon başı iyi transferler yapıldı. Yapılmaya da devam edecek. Fenerbahçe'nin en büyük gücü her zaman taraftarıdır. O desteği de sezon sonuna kadar Aykut hoca arkasında hissederse bence her şey daha güzel olacaktır. Bizim dönemimizde de çok başarılıydık. Ersun hoca bir sene önce 74 puanla fark atarak şampiyon oldu. Biz de aynı puanı topladık. İstatistik rekorları kırdık her anlamda. Son yılda bizim istatistiklerimize yaklaşan takım yoktu. Devre arası birkaç takviye yapılsaydı belki o takım da onca sıkıntıya rağmen şampiyon olacaktı. Sonrasında Pereira'ya tarihin en kaliteli kadrosu kuruldu

"LÖW'ÜN YARDIMCISI OLUYORDUM"

Löw 2 sezon önce Almanya Milli Takımı'nı bırakıyordu. Ya Real Madrid ya da Barcelona'nın başına geçecekti. Beni aradı o dönemde. ‘İngilizce'ni ilerlet, bana lazım olacaksın' dedi. Ancak daha sonra Merkel duruma el attı ve görevine devam etti. Onun gibi bir dostum olması benim için büyük bir gurur. 20 yıldır aralıksız görüşürüz.

Ankaragücü ile ilgili son dakika gelişmelerine Ankaragücü Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)