comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

İsmail Kartal ile çok özel! Ankaragücü ve Aykut Kocaman sözleri

08 Ocak 2018, Pazartesi 23:55
İsmail Kartal ile çok özel! Ankaragücü ve Aykut Kocaman sözleri

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, FutbolArena'ya konuştu. Başarılı çalıştırıcı transfer yasağı ve eski takımı Fenerbahçe hakkındaki sorulara yanıt verdi.

FutbolArena Röportaj - Mali sıkıntılara rağmen Ankaragücü ile TFF 1. Lig'de fırtına gibi esen teknik direktör İsmail Kartal, Antalya kampında FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe hocası Aykut Kocaman ve lider Ankaragücü'nün gidişatını değerlendiren İsmail Kartal, çarpıcı yorumlarda bulundu.
 

İsmail Kartal'dan Aykut Kocaman ve Fenerbahçe açıklamaları 


Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'deki ikinci dönemini değerlendiren İsmail Kartal, "Onlar da benim gibi yeni geldiler. Aykut Kocaman ve ekibinin başarılı olacağına inanıyorum. Çünkü çok donanımlı, dürüst ve iyi bir teknik direktör. Biraz beklemek ve sabırlı olmak lazım. Aykut Kocaman çok başarılı bir teknik direktördür" ifadelerini kullandı.


 

Ankaragücü transfer yapacak mı?


Ara transfer dönemi hakkında konuşan İsmail Kartal, "Şu anda transfer yasağımız devam ediyor. Kalkacak gibi de görünmüyor ama son anda ne olur bilemiyoruz. Başkan ve yöneticilerimiz ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Bugün de belediye başkanımız bir yardım geleceğini söyledi. Sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya da buradan teşekkür etmek istiyorum. İnşallah gelen bu yardımlarla beraber sezon başından beri oyuncularımızın yaşadığı sıkıntı bir nebze ortadan kalkar. Moral motivasyonumuzu arttırır ve en iyi şekilde yolumuza devam ederiz" açıklamasını yaptı.
 

Ankaragücü nasıl başarılı oldu?


Lider Ankaragücü'nün sırrını FutbolArena'ya açıklayan İsmail Kartal, "Devreyi lider bitirdik ama kolay olmadı. Hep birlikte çok çalıştık, çok mücadele ettik. Başkanımız ve yöneticilerimiz de bu süreçte takıma önemli destekler arama konusunda büyük çaba gösterdiler. İçerideki birlikteliğimiz, takım içindeki karakterli oyuncuların bir arada olması, karşılıklı inancımız ve güvenimiz sayesinde, bir de çok iyi çalışarak bugünlere geldik" dedi.
ANKARAGÜCÜ TARAFTARINA ÖVGÜ

Son olarak Ankaragücü taraftarına çağrıda bulunan İsmail Kartal, "İyi çalışıyoruz, inşallah sonu da iyi biter. Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsin. Bize inansınlar, güvensinler. Zaten de öyle yapıyorlar. İnşalah her şey başladığı gibi sonu da güzel bitecek. Sonuçta bu krizleri yönetmek kolay değil. Biz de yaşadıkça tecrübe kazanıyoruz. Kendimizi geliştiriyoruz. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte futbol oynadım. Süper Lig'de hocalık yaptım. Ankaragücü çok köklü bir camia. Çok coşkulu ve tutkulu bir taraftar grubu var. Enerjileri bizi motive ediyor. Bizi hiçbir yerde yalnız bırakmıyorlar. Takımın iyi futbol oynamasında çok büyük etken yaratıyorlar, takımı itiyorlar" diye konuştu.

Ankaragücü ile ilgili son dakika gelişmelerine Ankaragücü Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Şubat 2020)