comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Ankaragücü'nün hedefi: "2023'te şampiyonluk!"

05 Şubat 2021, Cuma 00:51
Ankaragücü'nün hedefi:

Ankaragücü Futbol Şube Sorumlusu Faruk Koca ve kulübün başkanı Fatih Mert, taraftarların tepkisine yanıt vererek gündemle alakalı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ve Futbol Şube Sorumlusu Faruk Koca, Klasspor TV'ye konuk olarak kulübün mali durumu ve diğer tüm konularla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FARUK KOCA: "2023'TE ŞAMPİYONLUK HEDEFİMİZ VAR"
Ankaragücü Futbol Şube Sorumlusu Faruk Koca, "Ben ilan ettim. 2023'te şampiyonluğa oynayacak bir Ankaragücü hedefimiz var. Fatih Mert bu kulübün başkanı olarak inşallah onun başkanlığında ilk kez bu şampiyonluğu yaşamak istiyoruz. Ben onun emrindeyim. Fatih Mert benim başkanım. Ben onun emrindeyim ama özel ilişkimizde ben onun ağabeyeyim."  ifadelerini kullandı. 

FATİH MERT: "113 MİLYON TL PANDEMİ ORTAMINDA KARŞILIKSIZ PARA BULDUK"

113 milyon TL karşılıksız para bulduk pandemi ortamında. Mucize gerçekleştirildi. Taraftarımız sportif başarı istiyor. Şunu söylemek istiyorum. Ricam şu; Biz Ankaragücü'nü niye sevdik? Şampiyonluğu mu var? Bize yapılan muamele sanki Ankaragücü bizden önce hep ilk 5'i ilk 3'ü zorluyordu, biz geldi Ankaragücü küme düşmemeye oynuyor. Tabii ki bu kulüp burada olmamalı. Türkiye Kupası'nda yarı final, final oynayan, ligi de ilk 5'i zorlayan kulüp olmalı. Ankaragücü uçurumdan düştü ve hala yaşıyor. Allah'a şükürler olsun Süper Lig'de. Ligin bitmesine 18-19 hafta var. Öyle bir atmosfer başladı. O kadar iğrenç şeylerle yönetimi ve bizleri... İnceleme yaptık. 20-30 kişi ve onun etrafındaki halka. Sizin Ankaragücü kulübünüze nasıl bir katkı olacak? Yarın sabah istifa edelim, bırakalım. Aday varsa buyursun. Biz de yardımcı olacağız. 14-15-16 yaşında çocuklara iğrenç yazılar yazdırıyorlar. Dava açıyoruz, aileleri yalvarıyor sonra. Bizim şahsımıza hakaret etmeye kimsenin hakkı yok. En geç Mayıs ayında seçimi var bu takımın. Lütfen edepsiz yazılara prim vermeyin. Yaşam, aile, atmosfer olarak böyle yaşayan insanlar değiliz. Rica ediyorum, edep çerçevesinde bizi eleştirin. Başarısız mı? Evet başarısızız. Malaesef istediğimiz gibi olmadı. O kadar kötü başlangıç yaptık ki, kara bulutlar tekrar çöktü. 

"FATİH MERT: 42 DOSYANIN 46'SINI KAPATTIK" 

42 dosyanın 36'sını kapattık. Ankaragücü'nde şu anda sadece 6 dosya ödemesi var. Bu ödemeler için de anlaşma yapıldı. Takvim içerisinde ödeyebilirsek Ankaragücü'ne bir daha bu dosyalarla ilgili transfer yasağı gelme ihtimali yok.  Transferlerde menajer piyasasında %10 fatura kesiyorlar. Bunun karşılığını alıyorlar. Ortalamamız %6 civarında menajerlik ücreti ödüyoruz. Tahminim 7-8 tane ayrı menajerle çalışıldı. Kulübün şu anki toplam borcu 288 milyon TL


Ankaragücü Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"