comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Ankaragücü'nün eski futbolcusu Jerome Rothen: 'Türkiye'de altyapı sistemi ve eğitim yok'

12 Kasım 2017, Pazar 11:53
Ankaragücü'nün eski futbolcusu Jerome Rothen: 'Türkiye'de altyapı sistemi ve eğitim yok'

Ankaragücü'nün 2009-2010 sezonunda Süper Lig'de mücadele ederken kiraladığı Fransız eski futbolcu Jerome Rothen, Türkiye'deki macerasına değindi.

FutbolArena - Ankaragücü, TFF 1. Lig'de Süper Lig hesapları yaparken eski futbolcu Jerome Rothen, Türkiye'de bulunduğu dönemi anlatı.

Ankaragücü'nde 2009-2010 sezonunda Glasgov Rangers'tan kiralık olarak gelen eski futbolcu Jerome Rothen o dönem yaşadıklarını Fransa'da yayın yapan SFR TV programında anlattı.
Ligue 1 Türkiye hesabının derlediği açıklamalarda Jerome Rothen, Türkiye'de altyapı ve eğitim sisteminini yetersiz seviyede olduğunu söyledi.
 

Ankaragücü'nün eski futbolcusu Jerome Rothen'in açıklamaları


2010 yılında Glasgow Rangers'ın yaşadığı kriz nedeniyle takımdan ayrılmak durumunda kalan Jerome Rothen, o dönem Ankaragücü'nün başında bulunann Roger Lemerre'nin teklifini kabul ettiğini belirterek Ankara macerasına değindi.

"ANKARAGÜCÜ İLE GÜZEL BİR PROJEYE İMZA ATTIK"

2010 yılında Glasgow Rangers kulübü bize paramızı veremeyeceğini, haliyle takım bulmamız gerektiğini söyledi. Daha önce beraber çalışma fırsatına sahip olduğum Roger Lemerre beni aradı ve Ankaragücü ile güzel bir projeyi hayata geçirmek istediklerini anlattı. Roger Lemerre bana biraz projeyi anlattı, Geremi, Vassell, Vittek gibi isimlerle beraber güzel bir takım kurduklarını söyledi ve 3 gün içinde belediye başkanının özel jeti sayesinde Glasgow - Paris - Ankara hattındaki tüm problemler hızla çözüldü ve ben maça çıktım.

"ANKARAGÜCÜ'NÜN TESİSLERİ ÇOK GÜZELDİ"

Roger Lemerre ve kulüp yetkilileri beni Ankara'ya davet ettiler. Ankaragücü'nün sahip olduğu antrenman tesisleri gerçekten çok üst düzey tesislerdi ve o dönem kulüp ile yakın ilişkisi olan belediye başkanının sahip olduğu ofiste gerçekten ilgi çekici bir yerdi

"MELİH GÖKÇEK BENİ ÖZEJ JETİYLE ALDIRDI"

Roger Lemerre bana biraz projeyi anlattı, Geremi, Vassell, Vittek gibi isimlerle beraber güzel bir takım kurduklarını söyledi ve 3 gün içinde belediye başkanının özel jeti sayesinde Glasgow - Paris - Ankara hattındaki tüm problemler hızla çözüldü ve ben maça çıktım.

"TÜRKİYE'DE ALTYAPI SİSTEMİ YOK"

Roger Lemerre'in hesaba katmadığı bir durum vardı Türkiye'de maalesef gerçek bir altyapı sistemi ve eğitimi yoktu, haliyle oyuncular sokak futbolu kültürüyle oynuyorlardı. 70 yaşındaki Lemerre'i antrenmanda çıldırttılar ve bir keresinde kaleci onu sakatladı.

Ankaragücü ile ilgili son dakika gelişmelerine Ankaragücü Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)