comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Ankaragücü'nün acı kaybı! Taraftar otobüsü kaza yaptı

02 Mart 2019, Cumartesi 09:41
Ankaragücü'nün acı kaybı! Taraftar otobüsü kaza yaptı

Ankaragücü'nün Antalyaspor ile oynadığı maçı izlemeye giden taraftarları taşıyan otobüs dönüş yolunda kaza yaptı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Ankaragücü deplasmanda Antalyaspor ile karşılaştı. Mücadeleyi 4-2 kazanan Başkent temsilcisinin taraftarlarını taşıyan otobüs dönüş yolunda devrildi. Afyonkarahisar yakınlarında meydana gelen kazada 2 taraftarın hayatını kaybettiği belirtildi. Otobüsü kullanan şoförün alkollü olduğu ortaya çıktı.

ANKARAGÜCÜ: "YASTAYIZ"
Ankaragücü Kulübü'nden yapılan açıklamada, taraftarları taşıyan otobüsün kaza yaptığı ve 2 taraftarın yaşamını yitirdiği duyuruldu. 

"Antalyaspor müsabakası sonrası Ankara'ya dönen taraftar otobüsümüzün kaza yapması sonucu taraftarlarımızdan Mert Turgut Çakır ve Eren Açıkgöz, vefat etmiştir. Camiamıza, ailemize ve merhumların ailelerine başsağlığı diler, yaralılarımıza acil şifalar dileriz."

Ankaragücü taraftarlarının hayatını kaybetmesiyle ilgili birçok kulüp ve spor adamından da başsağlığı mesajları paylaşıldı. 

Fenerbahçe: "Deplasman maçı dönüşünde meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybeden Ankaragücü taraftarlarına Allah'tan rahmet; yakınlarına ve Ankaragücü camiasına başsağlığı diler, yaralanan taraftarlara acil şifalar temenni ederiz."

Galatasaray: "Antalya deplasmanı dönüşünde Ankaragücü taraftarlarını taşıyan otobüsün kaza yaptığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Kazada hayatını kaybeden taraftarlara Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Ankaragücü camiasına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz."

Trabzonspor: "MKE Ankaragücü taraftarlarını taşıyan otobüsün Antalyaspor maçından dönerken Afyon civarında devrilmesi nedeniyle iki taraftarın hayatını kaybettiği, bazı taraftarların ise yaralandığı haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bu elim kazada yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Ankaragücü camiası ve Türk futbolunun başı sağolsun."

Antalyaspor: "Dün gece ağırladığımız MKE Ankaragücü'nün cefakar taraftarlarından Mert Turgut Çakır ve Eren Açıkgöz'ün, evlerine dönüş yolculuğu sırasında yaşanan trafik kazasında hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Hayatını kaybeden genç kardeşlerimize Allah'tan rahmet, başta aileleri ve yakınları olmak üzere Ankaragücü ve Türk futbol camiasına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz."

Bursaspor: "Antalyaspor deplasmanı dönüşünde, kardeş kulübümüz Ankaragücü taraftarlarının geçirmiş olduğu trafik kazasında, iki genç kardeşimizin vefat ettiği haberini derin üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız. Kazada hayatlarını kaybeden taraftarlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifa ve Ankaragücü camiasına başsağlığı dileriz"

Kayserispor: "Antalya‘dan Ankara'ya dönen Ankaragücü taraftarlarınının kaza haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Hayatını kaybeden Ankaragücü taraftarlarına Allah'tan rahmet; ailelerine ve Ankaragücü camiasına başsağlığı diler, yaralı taraftarlara acil şifalar dileriz."

Atiker Konyaspor: "Ankaragücü taraftarlarını taşıyan otobüsün Antalyaspor maçından dönerken devrilmesi nedeniyle iki taraftarın hayatını kaybettiğini derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Yaralılara Allah'tan şifa, hayatını kaybedenlere rahmet, Ankaragücü camiasına başsağlığı diliyoruz."

Adanaspor: "Antalya deplasmanı dönüşü taraftar otobüsünün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Ankaragüçlü kardeşlerimize Allahtan rahmet , yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Başın sağolsun Ankaragücü."

Son dakika Ankaragücü Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)