comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Ankaragücü taraftarlarından Beşiktaş aleyhinde tezahürat! Adanaspor maçı ertelenince...

08 Mart 2018, Perşembe 20:34

Ankaragücü - Adanaspor maçının ertelenmesine tepki gösteren Ankaragücü taraftarları tribünlerde Beşiktaş aleyhinde tezahüratta bulundu. 

FutbolArena - Spor Toto 1. Lig 26. haftasında Ankaragücü ile Adanaspor arasında oynanan karşılaşma 42. dakikada yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle ertelendi. İki kez elektrik kesintisinin yaşandığı maçta hakem Bülent Birincioğlu'nun erteleme kararına tepki gösteren Ankaragücü taraftarları, Beşiktaş'a göndermede bulundu. 


Ankaragücü - Adanaspor maçında yaşanan elektrik kesintisi


Ankaragücü taraftarları 42. dakikada stat ışıklarının ikinci kez kesilmesiyle durdurulan Adanaspor maçında, stat hoparlöründen "Maçın ertelendiği yönündeki" anonsuna tepki gösterdi. Tribünleri bir süre terk etmeyen Ankaragücü taraftarları bir ara Beşiktaş aleyhine tezahüratta bulundu. 

Şampiyon olmamız engellenemez diye bağıran Ankaragücü taraftarları daha sonra "Stadı terk eden Beşiktaşlıdır" diye tezahüratta bulundu. 
STAT IŞIKLARI GELDİ AMA...

Maçın hakemi Bülent Birincoğlu soyunma odasında maçın tatil edidliğini açıkladıktan sonra stat ışıkları geri geldi. Ancak bu esnada hoparlörden yapılan anonsta maçın ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. Ankaragücü taraftarları ise bu karar tepki göstererek, "Şampiyon olmamız engellenemez." diye bağırdılar. 
 

Ankaragücü - Adanaspor maçı ne zaman oynanacak?


Başkent'te oynanan ve trafo patlaması nedeniyle tatil edilen MKE Ankaragücü - Adanaspor müsabakası yarın oynanacak. 

Spor Toto 1. Lig 26. haftasında MKE Ankaragücü ve Adanaspor Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Mücadelenin 9. dakikasında stadı dışarıdan besleyen trafo patlaması nedeniyle stada jeneratörle yüzde 80 kapasiteyle elektrik verildi. 39. dakikaya kadar dayanan jeneratör de Ankaragücü'nün 1-0 önde olduğu sırada patlayınca stadın ışıkları tamamen kesildi. Maçın hakemi Bülent Birincioğlu iki takımın oyuncalarıyla soyunma odasına gitti. Birincioğlu, prosedür gereği yaklaşık 25 dakika bekledikten sonra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yaptığı görüşme sonrası maçı ertelemişti. 

14.30'DA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

Ankaragücü Kulübü'nden edinilen bilgiye göre, yaşanan olaylardan hemen sonra iki takım yöneticileri maçın yarın oynanması için TFF'ye başvuruda bulundu. TFF iki takım başvurusunu göz önünde bulundurarak tatil edilen müsabakanın yarın (Cuma) saat 14.30'da oynanması yönünde karar aldı. Bunun üzerine maçın hakemleri ve misafir takım Ankara'da kaldı. 

Spor Toto 1. Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.