comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Ankaragücü Haberleri: Süper Lig'in kontra atak takımı Ankaragücü! İsmail Kartal'ın planı işliyor

25 Eylül 2018, Salı 23:04
Ankaragücü Haberleri: Süper Lig'in kontra atak takımı Ankaragücü! İsmail Kartal'ın planı işliyor

Süper Lig'in yeni ekibi Ankaragücü, ilk 6 haftada istediğini almayı başardı. Ankaragücü bir çok hucüm istatistiğinde son sırada ama istediği puanları almasını biliyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de ilk 6 hafta geride kalırken, ligimizin yeni ama köklü takımı Ankaragücü, topladığı 10 puanla 7. sırada yer alıyor. Süper Lig'e bu sezon yükselenler arasında en çok puanı toplayan ekip Ankaragücü oldu. Peki, İsmail Kartal bu kadar puanı nasıl topladı?


Ankaragücü Haberleri: Ankaragücü kontra ataklarla yürüyor


Ankaragücü Matchstudy verilerine göre aslında ligin en düşük hücum istatistiklerine sahip takımı. İsabetli şut sayısı maç başına sadece 3.3 ve ligde son sıradalar. Toplam şutta 17. sıradalar, rakip ceza alanında topla oynamada 16. sıradalar, rakip ceza alanına top göndermede 17. sıradalar, pasla oynama oranında 17. sıradalar ve topa sahip olmada da 17. sıradalar ancak puan tablosunda da 7. sırada yer alıyorlar.

EL KABİR, BİFOUMA, MOKHTAR
İstatistiklerde bu kadar geride olan takım ligde nasıl bu kadar puan topladı? Bunun cevabı iyi savunma ve etkili kontra ataklar. Hücumda verimli olmasa da Ankaragücü savunmada oldukça etkili bir oyun ortaya koydu. Savunma gol yemeyince, hücumda kontra ataklarla sonuçlar alındı. 

İleride El Kabir, Bifouma, Mokhtar ve hatta Kenan Özer gibi çok sayıda kontra atağa yatkın futbolcu da bu sistemin işlemesinde yardımcı oldu. İsmail Kartal, Süper Lig'de etkili bir kontra atak takımı oluşturmuş durumda. 

Ankaragücü Haberleri FutbolArena'da

Turkcell'in Goller Cepte uygulaması ile Süper Lig'in tüm maçlarından goller anında cebinize geliyor. TIKLAYIN! 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!