comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Ankaragücü Gerson Rodrigues'in sözleşmesini feshetti

16 Temmuz 2020, Perşembe 22:14
Ankaragücü Gerson Rodrigues'in sözleşmesini feshetti

Ankaragücü kulübü Gerson Rodrigues'in sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı. 

FutbolArena - Ankaragücü kulübü Galatasaray maçı öncesi takım arkadaşı Kulusic'e saldırdığı için kadro dışı bırakılan Gerson Rodrigues'in sözleşmesini feshetti. 

Dinamo Kiev'den kiralanan Gerson Rodrigues, bu kararla birlikte bitmeden sezon bitmeden Ankaragücü'nden ayrılmış oldu. 
ANKARAGÜCÜ'NDEN AÇIKLAMA

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Galatasaray karşılaşması öncesi Beştepe Tesisleri'mizde takımımız son hazırlıklarını yaparken, futbolcularımız Gerson Rodrigues ile Ante Kulusic arasında bir tartışma yaşanmış ve sonrasında Gerson Rodrigues tarafından Ante Kulusic'e saldırıda bulunmuştur.

Meydana gelen bu olay sonrasında Gerson Rodrigues Galatasaray maçı kadrosundan çıkarılmıştır.

Yönetim Kurulumuz, tarafından olayın taraflarının ayrı ayrı beyanları alınmış ve sonrasında teknik heyet ve futbolcularımızın görüşlerine başvurulmuştur.

Takım arkadaşına yapmış olduğu saldırı eylemi ve takım disiplinine uymayan davranışlarını yinelemesi sebebiyle, Yönetim Kurulumuz bugün aldığı karar ile Gerson Rodrigues'in sözleşmesini feshetmiştir. 

DİNAMO KİEV'E GERİ DÖNECEK Mİ?

Lüksemburg basınındaki haber sistesi tageblatt'ın yorumcuları Gerson Rodrigues'in Dinamo Kiev'de devam edip etmeyeceği teknik direktöre bağlı olduğunu söyledi. Eğer Dinamo Kiev teknik direktör Mykhaylychenko ile devam ederse Gerson Rodrigues başka bir takımda yoluna devam etmek isteyecek. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)