comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert: "Fenerbahçe maçında kurban olmak istemiyoruz"

10 Şubat 2020, Pazartesi 17:50
Ankaragücü Başkanı Fatih Mert:

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, Fenerbahçe maçı öncesi açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig'de son hafta deplasmanda Yeni Malatyaspor'u 1-0 yenerek uzun süren galibiyet hasretine son veren Ankaragücü'nde, Fenerbahçe maçının hazırlıkları başladı. Ligde kalma mücadelesi veren Başkent ekibinde Başkan Fatih Mert, Fenerbahçe maçı öncesi DHA'a açıklamalarda bulundu. 

"FENERBAHÇE MAÇINDA KURBAN OLMAK İSTEMİYORUZ"
"Fenerbahçe camiası 2 gündür çok yoğun bir biçimde bu konuyla ilgili açıklamalar yapıyor. İnşallah buradan bize ters bir dönüş olmaz diye düşünüyorum. Ben, federasyona da hakem camiasına da güveniyorum ve güvenmek istiyorum. Geçen hafta Fenerbahçe'nin bu kadar söylemlerinin bir sıkıntısını Ankaragücü-Fenerbahçe maçında inşallah yaşamayız. Hak edenin galip geldiği, görünenin çalındığı bir müsabaka olur."

Ülkenin zor durumlardan geçtiğini söyleyen Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, "Sosyal medyadan, televizyonlardan görüyorum. Bizim taraftarımız da çok sert tepki vermemizi istedikleri durumlar oluyor ama sonuçta bu futbol. Bunu ülke, devlet meselesi haline getirmeye hiçbirimizin hakkı yok. Çünkü ülkemizin çok ciddi sorunları var. Üst üste gelen bir sürü felaket var. Orada insanlar can derdinde işte Elazığ'da, şehitlerimiz oluyor, bir sürü sorunlar oluyor. Bunların yanında biz 3 puan için ülkeyi karıştırmaya ve yanlış işler yapmaya burada hiç kimseyi söylemiyorum başta ben ve Ankaragücü camiası için söylüyorum. Futbolu sahada oynayacağız ve sahada bitecek. Biz de en zor durumda olan kulüplerden bir tanesiyiz, bunun için ortalığı ayağa kaldırmanın gereği yok. Oturup kurullar konuşabilir bunu. Yarın bir toplantı var TFF'de yapacağız, Kulüpler Birliği toplantısını. Federasyon başkanı ve MHK başkanı da orada olacak. Ben şimdi burada söylediklerimde daha fazlasını orada söyleyeceğim." ifadelerini kullandı. 

Ankaragücü Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)