comScore

MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca: 'Oğuzhan Akgün küfür etti'

05 Eylül 2022, Pazartesi 01:37
Ankaragücü Başkanı Faruk Koca: 'Oğuzhan Akgün küfür etti'

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Beşiktaş maçının ardından "Oğuzhan Akgün kulübümüze ve taraftarlarımıza küfür etti. Olayların başlangıcında bu var. Ayrıca hakemin zorlama kararları da etki etti. Taraftarın sahaya girmesini asla tasvip etmiyoruz ama bunlar yaşandı." dedi.  

FutbolArena - Süper Lig 5. haftasında Ankaragücü ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Beşiktaş'ın 3-2 kazandığı maçın ardından sahaya giren taraftarın Beşiktaşlı futbolculara saldırması neticesinde olaylar çıktı. 

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
Faruk Koca, taraftarın sahaya girmesini tasvip etmediklerini ve kınadıklarını söylerken, Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Akgün'ün taraftara ve kulübeye küfür ettiğini belirtti. 
Faruk Koca, "Beşiktaşlı genç oyuncu Oğuzhan Akgün bizim oyuncularımıza ve taraftarlarımıza küfür etti. Birçok kişi şahit. Tahrik etti. Ben sahaya giren taraftarı savunmuyorum, kınıyorum ama başlangıcında da bu yaşandı. Ankaragücü-Beşiktaş maçları çok gergin geçer. Azami dikkat gerekir. Verilen kararların orantısız olmaması gerektiğini söyledim. Maalesef bazı kararlar, zorlama karar. Büyük takımlarla ilgili bu tür kararlar veriliyor." ifadelerini kullandı. 

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ayrıca sahaya giren taraftarın yaptığı hareketi kınadığı ve bu durumdan dolayı Beşiktaş camiasından özür dilediğini açıkladı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!